В Україні криміналізується розповсюдження інформації про міжнародну військову допомогу та переміщення ЗСУ

В Україні криміналізується розповсюдження інформації про міжнародну військову допомогу та переміщення ЗСУ

Верховною Радою України 24 березня ц.р. прийнято в цілому проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо забезпечення протидії несанкціонованому розповсюдженню інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших військових формувань України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану (реєстр. № 7189).

Розділ 1 Особливої частини «Злочини проти основ національної безпеки України» КК України доповнюється новою статтею 1142:

  • Розповсюдження інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, якщо така інформація не розміщувалась у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, або без отримання письмового дозволу Генерального штабу Збройних Сил України на її розповсюдження, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, — карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
  • Розповсюдження інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи інших військових формувань України, якщо така інформація не розміщувалась у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, або без отримання письмового дозволу Генерального штабу Збройних Сил України на її розповсюдження, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, — карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
  • Відповідні дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України чи незаконним збройним формуванням, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, — караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Також вносяться зміни до Кримінального процесуального кодексу України, якими встановлюється підслідність щодо розслідування цих злочинів за слідчими органів безпеки, а також поширюється на них можливість спеціального досудового розслідування (inabsentia).

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла закон про удосконалення відповідальності за колабораційну діяльність

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *