В Україні можуть замінити понятих відеофіксацією – внесено законопроєкт

В Україні можуть замінити понятих відеофіксацією – внесено законопроєкт

З пропозицією замінити понятих відеофіксацією слідчих дій виступили народні депутати. Відповідна ініціатива у вигляді проєкту закону “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо дотримання розумних строків кримінального провадження)” зареєстрована під №6454-1.

Народні депутати вважають, що це пришвидшить процес досудового провадження.

Відповідно до положень законопроєкту, в статті 223 КПК України пропонується встановити (нова редакція ч.7):

Слідчий, прокурор зобов’язаний здійснювати безперервний аудіо- та відеозапис ходу пред’явлення особи, трупа чи речі для впізнання, огляду трупа, в тому числі пов’язаного з ексгумацією, слідчого експерименту, освідування особи. Поняті можуть бути запрошені для участі в процесуальних діях, якщо слідчий, прокурор вважатиме це за доцільне.

Крім того автори ініціативи пропонують встановити:

  • неприбуття одного чи кількох захисників обвинуваченого не перешкоджає судовому розгляду, якщо в судове засідання з’явився хоча б один захисник цього обвинуваченого,
  • право залучити іншого захисника, якщо під час судового провадження захисник (захисники) підозрюваного, обвинуваченого не з’явився (не з’явились) без поважної причини у судове засідання,
  • обов’язок розглянути питання про відвід не пізніше наступного робочого дня після надходження заяви,
  • та заборонити заявлення відводу судді, який одноособово вирішує заяву про відвід (самовідвід), з підстав, передбачених пунктом 4 частини першої статті 75 цього Кодексу.

Також проєктом пропонується визначити, що у рамках дослідження документів, подаються не протоколи слідчих дій, а відомості, що мають значення для встановлення фактів і обставин кримінального провадження.

Вони можуть бути викладені чи посвідчені в протоколах слідчих (розшукових) дій та інших долучених до матеріалів кримінального провадження документах. Вони повинні бути оголошені стороною, яка наполягає на їх дослідженні в судовому засіданні, а також пред’явлені для ознайомлення учасникам судового провадження. Відповідні відомості можуть бути оголошені та пред’явлені для ознайомлення за ініціативою суду.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *