В Україні обмежать строк звернення працівника до суду про стягнення зарплати, а також встановлять процедуру медіації в трудових спорах

В Україні обмежать строк звернення працівника до суду про стягнення зарплати, а також встановлять процедуру медіації в трудових спорах

У парламенті зареєстровано урядовий законопроєкт № 5555 “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо удосконалення процедури вирішення індивідуальних трудових спорів”.

Проєктом закону запропоновано визначити на законодавчому рівні предмет та сторони індивідуального трудового спору:

  1. предметом індивідуального трудового спору можуть бути питання укладення, зміни, припинення трудового договору, встановлення або зміни умов праці, оплати праці, виконання вимог законодавства про працю, угод, колективного чи трудового договору та інших вимог сторін індивідуального трудового спору щодо порушення їх прав;
  2. сторонами індивідуального трудового спору є працівник і власник або уповноважений ним орган чи фізична особа, яка використовує найману працю. Стороною індивідуального трудового спору може бути також особа, яка раніше перебувала у трудових відносинах, а також особа, якій відмовили в укладенні трудового договору.

Розглядати індивідуальні трудові спори будуть місцеві, апеляційні суди, а також Верховний Суд.

Законопроектом пропонується норма, відповідно до якої з метою врегулювання трудового спору за згодою між його сторонами може бути проведена у визначеному законом порядку медіація зі збереженням існуючих варіантів вирішення індивідуальних трудових спорів.

Крім того, документом обмежуються строки звернення працівника до суду про стягнення заробітної плати, гарантійних та компенсаційних витрат протягом року з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про таке порушення.

Запропоновано скоротити строк звернення роботодавця до суду в питаннях стягнення з працівника матеріальної шкоди, заподіяної підприємству, до трьох місяців. 

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *