В Україні пропонують запровадити інститут громадського нагляду за діяльністю держорганів та посадових осіб

В Україні пропонують запровадити інститут громадського нагляду за діяльністю держорганів та посадових осіб

Депутати від фракції ОПЗЖ зареєстрували в парламенті законопроєкти № 5621, № 5622, якими запропоновано встановити в Україні інститут інституту громадського нагляду за діяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, а також відповідальність за невиконання вимог уповноважених осіб суб’єкта громадського нагляду.

Законопроєкт № 5621 визначає, що громадський нагляд – це суспільна діяльність громадських об’єднань, предметом якої є здійснення нагляду за відповідністю діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб:

  • Конституції України,
  • законам України,
  • іншим нормативно-правовим актам,
  • за дотриманням ними державної дисципліни.

Громадський нагляд на всій території України зможуть здійснювати лише всеукраїнські громадські об’єднання.

Громадським об’єднанням, які не мають статусу всеукраїнських, дозволять здійснювати нагляд лише в межах Автономної Республіки Крим або області, на території якої вони зареєстровані, та лише щодо об’єктів громадського нагляду, повноваження яких поширюються на ці території.

У складі суб’єкта громадського нагляду має бути не менше двох громадських експертів.

Встановлюють такі види заходів громадського нагляду:

  • аналітичні і моніторингові дослідження діяльності об’єктів громадського нагляду;
  • громадська експертиза;
  • перевірка.

Підставою для проведення перевірки може стати наявність даних про порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, які містяться в експертному висновку, або отриманих від громадян.

Крім того, законопроєктом № 5622 встановлюється адміністративна відповідальність за невиконання законних вимог уповноважених осіб суб’єкта громадського нагляду. Зокрема, за невиконання вимог або створення перешкод передбачать штраф у розмірі від 1 700 до 3 400 грн.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *