В Україні скасують поділ нотаріусів на державних та приватних – опубліковано текст законопроєкту про реформу нотаріату

В Україні скасують поділ нотаріусів на державних та приватних – опубліковано текст законопроєкту про реформу нотаріату

На порталі Верховної Ради оприлюднено текст законопроєкту № 5644 щодо удосконалення регулювання нотаріальної діяльності.

Зокрема, документ встановлює перехід до єдиного нотаріату, що дозволить закріпити єдиний статус нотаріуса в Україні, відмовившись від системи поділу нотаріусів на державних та приватних.

Крім того, реформа нотаріату передбачає розширення переліку нотаріальних дій та доповнення їх:

  • засвідченням вірності паперової або електронної копії паперового документа або виписки з нього, паперової копії електронного документа;
  • встановленням факту родинних відносин між фізичними особами;
  • встановленням факту належності правовстановлюючих документів особі;
  • забезпеченням доказів.

Всі нотаріальні дії, вчинені нотаріусами або посадовими особами, які вчиняють нотаріальні дії, реєструватимуть в реєстрі нотаріальних дій. Кожній нотаріальній дії присвоюється реєстраційний номер.

Нотаріусів зобов’яжуть мати кваліфікований електронний підпис, виданий кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг. З його використанням здійснюватимуть нотаріальні дії, пов’язані зі створенням електронної копії паперового документа або виписки з нього.

Нотаріуси зможуть розривати шлюб за заявою подружжя або одного з подружжя.

Закріплюється визначення нотаріальної діяльності як незалежної професійної діяльності, що здійснюється нотаріусами України щодо вчинення нотаріальних дій та виконання інших повноважень, делегованих державою.

Передбачено створення Єдиного реєстру нотаріусів України та електронної системи нотаріату – державної автоматизованої інформаційної системи, призначеної для збору, накопичення, обробки, збереження, захисту та використання відомостей щодо нотаріальної діяльності та забезпечення усіх видів інформаційної взаємодії (обміну).

Нотаріусів зобов’яжуть вести встановлену звітність і подавати її з використанням електронної системи нотаріату. Цю звітність оприлюднюватиме Нотаріальна палата України щорічно, до 1 квітня.

Припинення нотаріальної діяльності нотаріуса також здійснюватиметься за рішенням Нотаріальної палати України за поданням її відділення.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *