В Україні збільшують чисельність ЗСУ та створюють національний спротив

В Україні збільшують чисельність ЗСУ та створюють національний спротив

Депутати прийняли за основу президентські законопроєкти № 5557,  № 5558, які передбачають створення в Україні національного спротиву.

Визначається, що національний спротив – це складова частина всеохопної оборони України, що включає комплекс заходів, які організовуються та здійснюються в мирний час і в особливий період в Україні з метою максимально широкого залучення громадян України до дій, спрямованих на забезпечення воєнної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності держави, стримування і відсіч агресії та завдання противнику неприйнятних втрат, з огляду на які він буде змушений припинити агресію проти України.

Складовими частинами національного спротиву є:

  • територіальна оборона,
  • рух опору,
  • підготовка громадян України до національного спротиву.

Рух опору – невід’ємна складова частина оборони України, яка є системою воєнних, інформаційних і спеціальних заходів, організація, планування, підготовка і підтримка яких здійснюється з метою відновлення державного суверенітету і територіальної цілісності під час відсічі збройної агресії проти України.

Рух опору виконуватиме такі завдання:

  1. формування осередків руху опору та набуття ними відповідних спроможностей;
  2. перешкоджання діям військ (сил) агресора (противника);
  3. участь у проведенні спеціальних (розвідувальних, інформаційно-психологічних тощо) операцій.

Військова складова частина територіальної оборони включатиме, зокрема, військові частини Сил територіальної оборони Збройних сил України.

Для їх формування законопроєктом № 5558 пропонується на законодавчому рівні збільшити чисельність Збройних сил України на 11 000 військовослужбовців, а також подальшої розбудови системи руху опору.

Комплектування органів військового управління, військових частин Сил територіальної оборони Збройних сил України здійснюватиметься:

  • у мирний час – військовослужбовцями за контрактом та за призовом особами офіцерського складу;
  • в особливий період – військовослужбовцями за контрактом, за призовом особами офіцерського складу, військовозобов’язаними та резервістами.

Комплектування добровольчих формувань територіальних громад здійснюватимуть на добровільній основі. До їх складу зараховуватимуть громадян, які пройдуть медичний, професійний та психологічний відбір, а також підпишуть контракт добровольця територіальної оборони.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *