В Уряді пропонують скасувати обов’язкові пенсійні страхові внески

В Уряді пропонують скасувати обов’язкові пенсійні страхові внески

В Уряді пропонують скасувати обов’язкові пенсійні страхові внески

В Україні може бути введена система накопичувальних пенсійних внесків. Таку пропозицію внесло Міністерство соціальної політики в результаті обговорення особливостей пенсійної системи України з представниками місії Світового Банку та Міністерства фінансів України.

Система накопичувальних пенсійних внесків може мати такий вигляд:

  • обов’язкові внески на індивідуальні рахунки людей розміром 1% сплачує роботодавець (за рахунок зниження ЄСВ) на користь всіх осіб, щодо яких він є страхувальником у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
  • добровільні внески на власні індивідуальні рахунки розміром 1% сплачують всі застраховані особи з власної заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) на умовах автозапису з правом відмови.
  • на індивідуальні рахунки осіб, які не відмовились від добровільної сплати накопичувальних внесків із власної зарплати, держава перераховує додаткові стимулюючі внески в 1%.

В результаті застраховані особи автоматично стають учасниками накопичувальної пенсійної системи та сплачують від 1 до 3% на свої пенсійні рахунки.

Податковий тиск на роботодавців не зростає за рахунок зниження ЄСВ на розмір накопичувального внеску.

У будь – який момент особа зможе відмовитись від сплати грошових коштів на накопичувальний рахунок. Відповідно, держава також припинить нарахування такій особі додаткових стимулюючих внесків.

Нагадуємо, що останнім часом, в Україні активно обговорюється можливість запуску накопичувальної пенсійної системи, починаючи з 2023 року.

 

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *