ВАКС погодив заочний арешт колишнього голови правління «ПриватБанку»

ВАКС погодив заочний арешт колишнього голови правління «ПриватБанку»

Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про заочний арешт колишнього голови правління «ПриватБанку». Відповідне рішення ухвалено 22 грудня 2021 року за клопотанням детектива НАБУ. Про це повідомляє пресслужба САП.

За повідомленням, слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

У цій справі в процесі слідства встановлено таке:

  • у грудні 2016 року, за день до визнання «ПриватБанку» неплатоспроможним, голова правління виплатив коштом банку понад 136,89 млн грн пов’язаній страхової компанії;
  • вказана особа підозрюється в розтраті грошових коштів банку в переддень його націоналізації в особливо великому розмірі шляхом незаконного списання зобов’язань компаній-нерезидентів за рахунок коштів «ПриватБанку»;
  • а також в організації незаконної та документально не обґрунтованої заміни боржника для подальшої неможливості стягнення коштів на користь банку та прикритті вчиненого злочину.

Загальна сума збитків у цьому епізоді сягає 314 901 825,8 доларів США, що згідно з офіційним курсом Національного банку України станом на 16.12.2016 становить 8 281 448 814,81 гривень.

28 жовтня 2021 року слідчий суддя ВАКС надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia) у цій справі.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.