“Великий прогрес!” З 8 жовтня без ідентифікації можна переказувати на картку 5 тис. грн, а не 4999!

"Великий прогрес!" З 8 жовтня без ідентифікації можна переказувати на картку 5 тис. грн, а не 4999!

Про проблему переказу коштів за допомогою платіжних терміналів (без верифікації відправника готівки) на суму не більше 4999 грн говорилося вже неодноразово. Зокрема, і тому, що знайти у кишені готівку на таку не круглу суму буває складно. І багато користувачів платіжних переказів просили округлити суму обмеження, звісно, у більший бік, до 5 тисяч.

Незважаючи на те, що ВРУ прийняла відповідний законопроєкт ще 9 вересня (про що ми повідомляли тут), опубліковано його було лише 7 жовтня, після підпису Президентом. А отже, новий Закон від 09.09.2021 р. № 1733-ІХ набирає чинності з 08.10.2021 року (тобто на наступний день після опублікування).

Внесені цим законом зміни пов’язані з вдосконаленням правового регулювання окремих аспектів фінансового моніторингу в Україні і передбачають, що заходи фінансового моніторингу застосовуються у випадку переказу коштів готівкою в межах України (без ідентифікації) у сумі, що не перевищує 5 тисяч гривень (тобто переказ на 5 тисяч гривень рівно або менший потраплятиме у величину, яка не підлягатиме фінмоніторингу).

Поточна ж редакція п. 8 ч. 18 ст. 14 Закону №361-IX передбачає, що вимоги фінансового моніторингу (зокрема, щодо ідентифікації клієнта) не поширюються на випадки переказу коштів готівкою в межах України у сумі, що є меншою ніж 5 тисяч гривень, та відсутності ознак пов’язаності такої фінансової операції з іншими фінансовими операціями, що в сумі перевищують 5 тисяч гривень.

А враховуючи технічні можливості платіжних терміналів, це призводить до певних незручностей (терміналами самообслуговування, які не мають точної суми у вказаному розмірі 4999 гривень, або банки та фінансові установи, що змушені передбачати нові сервіси програмного обслуговування для переказу решти в розмірі 1 гривні з метою дотримання встановлених вимог фінансового моніторингу).

Автор новини: Станіслав Горбовцов

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *