Велика Палата залишила в силі зразкове рішення про скасування подвійного ЄСВ для адвокатів-ФОП

Велика Палата залишила в силі зразкове рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у справі № 520/3939/19, яким задовольнив вимоги позивача, вказавши, що взяття контролюючим органом на облік особи як платника єдиного внеску – фізичної особи-підприємця та внесення відомостей до реєстру застрахованих осіб унеможливлює нарахування єдиного внеску за іншим типом платника без прийняття відповідних рішень і внесення змін щодо попереднього обліку особи у спосіб, визначений законом і підзаконними нормативно-правовими актами.

Про це повідомила прес-служба суду.

З позовом до Державної фіскальної служби звернулася фізична особа – підприємець, що перебуває на спрощеній системі оподаткування; здійснює діяльність за кількома видами КВЕД: 69.10 «Діяльність у сфері права» (основний), 74.90 «Інша професійна, наукова та технічна діяльність, н.в.і.у.», 66.21 «Оцінювання ризиків та завданої шкоди». До того ж позивач є судовим експертом з правом проведення автотоварознавчих експертиз, тобто здійснює незалежну професійну діяльність.

Позов мотивований, зокрема, відсутністю можливості подвійного взяття на облік фізичної особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, якщо така особа вже стоїть на обліку як фізична особа-підприємець. Позивач просив суд визнати протиправною та скасувати вимогу ДФС про сплату боргу (недоїмки) з єдиного соціального внеску.

4 грудня, розглянувши апеляційну скаргу ДФС, Велика Палата Верховного Суду залишила її без задоволення, а рішення КАС ВС – без змін.

Ознайомитися з повним текстом можна буде у VERDICTUM після його офіційного опублікування.

Як вже писала ЮРЛІГА, Велика Палата перегляне зразкове рішення про скасування подвійного ЄСВ для самозайнятих ФОП.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.