Верховна Рада підтримала два закони щодо відбору кандидатур на посаду судді КСУ на конкурсних засадах

13 грудня 2022 року Верховна Рада прийняла Закон (проєкт № 7662) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах».

Законом передбачено шляхом внесення змін до Закону «Про Конституційний Суд України», Регламенту Верховної Ради та інших законів залучити до проведення конкурсного відбору кандидатур на посаду судді КСУ новий спеціальний орган – Дорадчу групу експертів, яка буде сприяти суб’єктам, які призначають суддів Конституційного Суду, в оцінці моральних якостей і рівня компетентності в сфері права кандидатів на посаду судді КСУ.

Дорадчу групу пропонується утворити у складі шести осіб, призначених Президентом, Верховною Радою, з’їздом суддів, Кабінетом Міністрів за пропозиціями Європейської комісії «За демократію через право», міжнародних та іноземних організацій, які відповідно до міжнародних або міждержавних угод протягом останніх п’яти років надають Україні міжнародну технічну допомогу у сфері конституційної реформи та/або верховенства права, та/або захисту прав людини, та/або запобігання і протидії корупції.

Встановлюються правила та процедури визначення осіб до складу Дорадчої групи кожним суб’єктом її формування, загальні положення про статус та діяльність Дорадчої групи.

Цього ж дня було прийнято ще один важливий Закон (проєкт № 7663) «Про внесення зміни до статті 129 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо уточнення повноважень з’їзду суддів України».

Документ змістовно пов’язаний із Законом на базі проєкту № 7662 та є похідним від нього.

Ним визначено, що для надання повноваження з’їзду суддів України визначати особу до складу Дорадчої групи експертів, утворення якої передбачено Законом (проєкт № 7662), вноситься зміна до статті 129 Закону «Про судоустрій і статус суддів» та надати повноваження з’їзду суддів України визначати особу до складу Дорадчої групи експертів відповідно до Закону «Про Конституційний Суд України».

За повідомленнями пресслужби Апарату Верховної Ради

Як швидко знайти подібні судові рішення? 35 фільтрів для пошуку доступні на ІТ-платформі LIGA360. Дізнайся, як знаходити smart-рішення для захисту в суді, за посиланням.

Джерело

Поделиться