Верховна Рада поверне ввізні мита на авто преміум-класу

Верховна Рада поверне ввізні мита на авто преміум-класу

Комітет Верховної ради України з питань фінансів, митної та податкової політики рекомендував підтримати законопроєкт №7311 про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України. Від врегульовує питання справляння окремих податків і зборів у період воєнного, надзвичайного стану. Зокрема, фактично акт поверне ввізні мита на авто преміум-класу.

Нагадаємо, що за кілька тижнів безмитного ввезення, українці без мит ввезли понад 20 тис. «Це заважає поставкам зброї» — зауважив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. Надзвичайні черги на в’їзд в Україну відмічали і волонтери, які по дві доби очікували проходження митного контролю.

За даними митниці, здебільшого ввезені у период дії пільги (8-21 квітня) товари не були предметами першої необхідності на не були задіяні для безперебійної роботи економіки.

Звільнення від податків ввезення транспортних засобів для армії залишається

У відповідь на це й з’явився, зокрема, законопроєкт № 7311.

Як пояснив Данило Гетманцев:

«Повне звільнення від податків ввезення гуманітарки, у т.ч. транспортних засобів для армії, залишається. Як і зараз. Процедура спрощена, податків немає».

Однак необхідність коригування пільги викликана там, що на в’їзд в Україну з’явилися черги з мерседесів, майбахів та інших VIP-авто. Вони ввозяться не на останні гроші, а, скоріше з метою подальшого перепродажу.

«Пробка на кордоні з автовозів, завантажених мерседесами, просто дискредитує те всесвітнє піднесення, завдяки якому ми щодня отримуємо таку необхідну нам допомогу з усього світу. Щодня ми просимо світ допомогти нам грошима, їжею та чим завгодно взагалі. Але 5-кілометрові пробки з віп-авто перед кордоном — найкраща ілюстрація, що така допомога не потрібна» — вказує парламентар.

Тому пільги потрібні тим, хто їх об’єктивно потребує. Тому вся гуманітарка, включно з автомобілями, залишаються без податків.

«За рештою позицій, у разі ухвалення законопроекту 7311, ми відновлюємо можливість отримувати надходження до бюджету на рівні приблизно одного мільярда доларів на місяць.

Країна, яка воює, захищає та працює на перемогу, повинна мати за що воювати, захищати та перемагати. І держава не має іншого способу заробляти, крім як збирати податки. Кожен платник податків сьогодні розуміє, що своїми грішми допомагає наближати нашу перемогу. І законопроект 7311 є ще однією цеглиною, здатною в цьому допомогти» — йдеться у дописі пана Гетманцева.

Суть законопроєкту

Законопроєктом, серед іншого запропоновано:

  • Встановити можливість та порядок оформлення відшкодування сум податку на додану вартість облігаціями внутрішньої державної позики;
  • Збільшити розмір військового збору з 1,5 до 3 відсотків. При цьому пропонується тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану звільнити від оподаткування військовим доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронyих та військових органів, які беруть участь у бойових діях.
  • Врегулювати питання цільового використання надходжень від військового збору;
  • Врегулювати питання проведення камеральних перевірок на період дії воєнного, надзвичайного стану та інше;
  • Знизити вимоги до екологічних стандартів, яким мають відповідати транспортні засоби (пожежні, швидкі тощо), які ввозяться на територію України або підлягають першій державній реєстрації в Україні.

Також читайте: Як оформити гуманітарну допомогу.

 

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.