Верховна Рада України може визнати, що дії рф в Україні є геноцидом

Верховна Рада України може визнати, що дії рф в Україні є геноцидом

Вчинені після 24 лютого 2022 року дії рф в Україні є геноцидом — про це йдеться у проєкті постанови Верховної Ради України.

Відповідний проєкт за №7250 зареєструвала група із 30 народних депутатів.

Проєктом постанови пропонується:

1. Визнати злочинні дії російської федерації, що тривають на території України з 24 лютого 2022 року, геноцидом української нації.

2. Правоохоронним органам України вжити вичерпних заходів для забезпечення розслідування злочину геноциду і притягнення винних до встановленої законом кримінальної відповідальності через механізми національного та міжнародного судочинства.

3. Закликати іноземні держави та міжнародні організації сприяти розслідуванню злочинів російської федерації, її збройних формувань та репресивних органів на території України, забезпечити невідворотність покарання організаторів і виконавців цих злочинів, невідкладно надати Україні всю необхідну зброю та іншу допомогу, а також застосувати до росії найжорсткіші санкції з метою зупинення агресії проти України, деокупації всієї території України, припинення геноциду української нації та недопущення його повторення в майбутньому.

4. Кабінету Міністрів України вжити заходів з ушанування пам’яті жертв геноциду української нації, надання допомоги потерпілим та родинам загиблих.

Підстави заявляти, що дії рф в Україні є геноцидом

Парламентарі, що ініціювали проєкт, вважають, що для такого рішення достатньо висновків, зроблених у Резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй (А/ES-11/L.1) «Агресія проти України» від 2 березня 2022 року.

Однак також додатково вони вказують на такі прояви геноциду:

 • російська федерація як держава-агресор здійснює навмисні дії, спрямовані на знищення української нації:
 • масові катування і вбивства цивільного населення,
 • руйнування житлових та громадських будівель у населених пунктах, інфраструктури життєзабезпечення,
 • позбавлення доступу людей до їжі, води, медичної допомоги, будь-яких засобів до існування та можливості залишити зону бойових дій чи зону окупації,
 • цілеспрямовані затримання і вбивства на тимчасово окупованих територіях державних діячів, працівників освіти й культури,
  священнослужителів, громадських активістів, примусові депортації цивільного населення до Росії, в тому числі викрадення і депортацію дітей,
 • знищення пам’яток української історії та культури, книжок, заборону вивчення історії України та навчання українською мовою тощо.

Парламентарі також нагадують московитам, що російська федерація проголосила себе державоюпродовжувачем СРСР. А СРСР був відповідальний за організацію на території України злочинів геноциду:

 • Голодомору 1932-33 років та
 • депортації кримськотатарського народу 1944 року.

Крім того у постанові вказується, що політичний режим Російської Федерації є нацистським за:

 • своєю суттю,
 • практикою та
 • ідеологічно наслідує націонал-соціалістичний тоталітарний режим, який винен у злочині геноциду – Голокості.

Вони вважають, що однією з причин нинішніх злочинів тоталітарного режиму росії стало те, що злочини комуністичного режиму СРСР, на відміну від злочинів нацизму, не отримали належної міжнародно-правової оцінки та покарання.

 

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.