Верховній Раді пропонують прийняти за основу зміни щодо дистанційних зборів суддів в умовах воєнного чи надзвичайного стану

Верховній Раді пропонують прийняти за основу зміни щодо дистанційних зборів суддів в умовах воєнного чи надзвичайного стану

Комітет з питань правової політики на засіданні 17 травня розглянув проект Закону про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо здійснення судочинства в умовах воєнного чи надзвичайного стану, реєстр. №7315. Йдеться зокрема про проведення дистанційних зборів суддів.

Законопроектом пропонується внести зміни до статей 11, 128 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Ними передбачено запровадити:

  • додаткове повідомлення учасників судового процесу про розгляд справи з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг,
  • у тому числі з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), а також
  • отримання через відповідний додаток в електронній формі судового рішення по справі, виконавчого документу, виданого у формі електронного документу, особою, що є стороною по справі.

Крім того, пропонується передбачити можливість проведення зборів суддів дистанційно у режимі відеоконференції під час дії:

  • воєнного чи
  • надзвичайного стану, а також
  • під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

За результатами обговорення члени Комітету вирішили рекомендувати Верховній Раді включити законопроект до порядку денного сьомої сесії і прийняти його в першому читанні за основу.

Зауважимо, що дзеркальні зміни щодо інформування учасників процесів пропонуються також до процесуальних кодексів (проєкт 7316).

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *