Верховний Суд не визнав рішення Стокгольмського арбітражу щодо газового боргу Одеського припортового заводу

Верховний Суд не визнав рішення Стокгольмського арбітражу щодо газового боргу Одеського припортового заводу

Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду відмовився визнати та надати дозвіл на виконання рішення Стокгольмського арбітражу 2016 року, згідно з яким ПАТ «Одеський припортовий завод» має сплатити компанії «Ostchem Holding Limited» (Республіка Кіпр) більше 250 млн дол. США.

Рішення у справі № 824/241/2018 було ухвалено 8 червня 2021 року. Про це повідомляє прес-служба суду. Повний текст поки що не оприлюднено.

Арбітражний інститут Торгової палати м. Стокгольма своїм рішенням від 25 липня 2016 року зобов’язав «Одеський припортовий завод» сплатити «Ostchem Holding Limited» відповідно до ст. 7.2 контракту купівлі-продажу природного газу від 25 січня 2013 року:

  • 193 257 811,22 доларів США, які є неоскаржуваним непогашеним основним боргом;
  • 57 977 343,37 доларів США, які є неоскаржуваним нарахованим штрафом.

Київський апеляційний суд 24 квітня 2019 року задовольнив заяву «Ostchem Holding Limited»: визнав та надав дозвіл на виконання арбітражного рішення.

Проте Одеський припортовий завод та Фонд державного майна оскаржили ухвалу  до КЦС ВС. Справа слухалась з перервами. Зокрема, КЦС ВС досліджував, чи не було порушено публічний порядок у цій справі, про що «Юридична практика» писала раніше.

Окремо питання захисту публічного порядку в судовій практиці досліджувала Марина Ясинська.

 

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *