Верховний Суд – суддя одного з районних судів Одеси засуджений до 5 років позбавлення волі

Верховний Суд – суддя одного з районних судів Одеси засуджений до 5 років позбавлення волі

Верховний Суд – суддя одного з районних судів Одеси засуджений до 5 років позбавлення волі

Суддю Анатолія Целуха визнано винним у вчиненні злочину, ч. 3 ст. 368 КК України, та засуджено до 5 років позбавлення волі.

22 жовтня 2021 року Верховний Суд залишив без змін вирок в частині покарання судді Малиновського районного суду Одеси Анатолію Целуху.

Обставини справи

Суддя Анатолій Целух з 2017 року здійснював розгляд позову громадянина про визнання недійсним виділення квартири підприємством іншому працівникові цього ж підприємства. Власник квартири був залучений до участі у справі в якості третьої особи на стороні відповідача.

Аналогічний позов від іншого позивача вже розглядався судами. Розгляд справи також здійснювався і Верховним Судом. Позивачеві було відмовлено у задоволенні позову.

Суддя Анатолій Целух не взяв до уваги вищевказані обставини. Разом з тим, безпосередній розгляд справи, суддя не здійснював впродовж півтора року. У березні 2019 року, суддя висунув вимогу представнику власника квартири щодо надання судді неправомірної вигоди за винесення судового рішення на користь відповідача.

29 березня 2019 року прокурори САП спільно з оперативними співробітниками Служби Безпеки Українита детективами Національного Антикорпупційного Бюро задокументували факт отримання Анатолієм Целухом неправомірної вигоди у вигляді грошей, а саме 2500 доларів США.

Вирок

22 липня 2020 року вироком Вищого антикорупційного суду суддю визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, та призначено покарання у виді 7 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Результати апеляції

19 лютого 2021 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду ухвалила рішення, яким пом’якшила вирок, винесений Вищим антикорупційним судом, змінивши основне покарання з 7 до 5 років позбавлення волі.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *