Верховний Суд сформував правову позицію щодо самовільного зайняття земельної ділянки

Верховний Суд сформував правову позицію щодо самовільного зайняття земельної ділянки

Суть справи: підприємство звернулось із позовом в суд до органів Держгеокадастру про визнання протиправним та скасування припису.

Місцевий та апеляційний суди відмовили у задоволенні позовних вимог.

Рішення мотивовані тим, що позивач користувався земельною ділянкою без правовстановлюючих документів.

Колегія суддів Адміністративного суду ВС погодилась із судами попередніх інстанцій.

Верховний Суд зазначив, що вчинення позивачем дій щодо відведення йому земельної ділянки в оренду та навіть рішення суду у іншій справі, яким відповідного суб’єкта владних повноважень зобов’язано розглянути клопотання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, не породжує у позивача права на її використання до прийняття відповідним органом виконавчої влади чи органом місцевого самоврядування рішення про надання зазначеної земельної ділянки у користування (оренду) та подальше її оформлення у встановленому порядку.

ВС вказав, що будь-які дії, направлені на фактичне використання земельної ділянки без оформлення права власності на неї або права постійного користування чи права оренди земельної ділянки в порядку, визначеному Законом «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», є самовільним заняттям земельної ділянки.

Відповідну постанову по справі № 1940/1655/18 ВС прийняв 20.02.2020. Повний текст документа читайте в системі VERDICTUM, оформивши тестовий доступ за посиланням.

Якщо ви шукаєте юриста для захисту ваших прав у суді, скористайтеся Національним професійним юридичним каталогом Liga:BOOK.

Вам також буде цікаво:

Верховний Суд роз’снив умови самопредставництва юросіб

Суд може звернути стягнення і на незареєстроване майно боржника: ВС

Прошиті та пронумеровані копії документів можна завіряти на останньому аркуші: ВС

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.