Верховна Рада надала добровольцям статусу учасника бойових дій

Верховна Рада прийняла Закон № 2121-IX «Про внесення змін до деяких законів України про уточнення норм, що врегульовують питання визначення категорій осіб, які визнаються ветеранами війни та членами сімей загиблих Захисників та Захисниць України, і надання їм соціальних гарантій». Документ набрав чинності 21 березня 2021 року.

Законом, зокрема, розширено коло осіб, віднесених до числа учасників бойових дій та до осіб з інвалідністю внаслідок війни. Відповідний статус матимуть:

– добровольці Сил територіальної оборони Збройних Сил України;

– особи, які увійшли у склад добровольчого формування територіальної громади, та особи, які увійшли до складу громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону відповідно до Закону «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону»;

– особи, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, внаслідок військової агресії російської федерації проти України.

Особи з числа членів добровольчих формувань територіальних громад, які стали особами з інвалідністю у зв’язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням ними завдань, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, внаслідок військової агресії російської федерації проти України, а також члени сімей осіб, які були у складі добровольчих формувань територіальних громад та загинули (померли) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, матимуть право на пенсії нарівні з військовослужбовцями строкової служби та членами їх сімей.

Варто зазначити, що Закон розмежовує осіб, на яких поширюється дія Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», на сім’ї загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України і сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни. Таким чином, запроваджується системний підхід у державній політиці щодо підтримки відповідних категорій громадян, що здійснювали героїчну діяльність по захисту суверенітету України.

Також змінами у чинному законодавстві розширено перелік осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. Відповідний перелік доповнено особами, яким починаючи з 2014 року вручено орден «Золота Зірка», та особами, які нагороджені орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів, орденом княгині Ольги трьох ступенів.

За матеріалами Верховної Ради України

LIGA360 – підтримка бізнесу в умовах воєнного стану. Дізнавайся оперативно про головне: НПА, новини й аналітика, відповіді на гарячі питання. Отримай доступ за посиланням.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *