Верховний Суд повідомлятиме суб’єктів владних повноважень про свої правові позиції

Верховний Суд вирішив повідомляти суб’єктів владних повноважень про свої правові позиції, що викладені в рішеннях, надсилаючи їм листи. Також листи розмістять на сайті суду.

Нагадаємо, згідно з частиною п’ятою статті 13 Закону «Про судоустрій та статус суддів» висновки щодо застосування норм права, що викладені в постановах Верховного Суду, є обов’язковими для усіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

Перший такий лист вже розміщено на сайті Верховного Суду. Цей лист Державній фіскальній службі України і Фонду соціального страхування України стосується правового висновку у справі № 382/603/17 про нарахування допомоги по вагітності та пологах при реорганізації підприємства. У цій справі суд дійшов висновку, що допомогу по вагітності повинні обчислювати з урахуванням зарплати, отриманої до переведення при реорганізації.

Верховний Суд сформував правовий висновок щодо застосування пункту 25 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

Для запобігання порушенням прав людини Верховний Суд просить враховувати цей правовий висновок при застосуванні Порядку, розповісти про нього працівникам і забезпечити виконання частини п’ятої статті 13 Закону «Про судоустрій та статус суддів».

Про прийняті заходи Касаційний адміністративний суд просить повідомити до 6 березня 2018 року.

За словами голови Касаційного адміністративного суду Михайла Смоковича, такі заходи повинні прискорити виконання судових рішень та не допустити помилкового застосування законодавчих норм суб’єктами владних повноважень у подальшому. «В результаті ми прагнемо отримати істотне зменшення, а потім і повну відсутність судових оскаржень з питань, за якими є чітка правова позиція Верховного Суду», – пояснив М. Смокович.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *