Ветерани війни та жертви нацистських переслідувань отримають щорічну допомогу: рішення Уряду

Кабінет Міністрів затвердив Порядок використання у 2022 році коштів державного бюджету, передбачених для виплати щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань.

Відповідна постанова від 7 травня 2022 року № 540 набрала чинності 11 травня.

Згідно з постановою щорічну допомогу отримають:

    особи з інвалідністю внаслідок війни та колишні малолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язні концентраційних таборів, гетто, визнані особами з інвалідністю:

– I групи – 4 421 грн;

– II групи – 3 906 грн;

– III групи – 3 391 грн;

    учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності – 1 491 грн;

    особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 4 421 грн;

    члени сімей загиблих і дружини (чоловіки) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружини (чоловіки) померлих УБД, учасників війни, які не одружилися вдруге; члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України – 966 грн;

    учасники війни та колишні в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особи, яких було насильно вивезено на примусові роботи, діти партизанів, підпільників – 612 грн.

Важливо, щоб відповідний статус був набутий до 5 травня 2022 року. Допомогу виплачуватимуть до 1 липня 2022 року. Якщо до цієї дати особа її не отримала, потрібно звернутися до місцевого органу соціального захисту населення за місцем проживання і допомогу виплатять до 30 вересня цього року.

Відповідне роз’яснення надали фахівці Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів).

База законодавства й судової практики в LIGA360:Юрист – це 1,8 млн матеріалів. Новий інструмент “Графічні зв’язки документів” представить результати пошуку в схематичній формі. Змінюй діаграми відповідно до власних потреб, за типами, видавниками, категоріями тощо. Спробуй LIGA360:Юрист, щоб миттєво аналізувати законодавство й виявляти найважливіше.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.