Відновлення роботи ВРП: розглядають три варіанти

Відновлення роботи ВРП: розглядають три варіанти

«Сьогодні Вища рада правосуддя (ВРП) не функціонує. І ті повноваження, які визначені в Конституції України не виконуються. Але ці повноваження стоять зараз нагально» — зазначив Голова Верховного Суду Всеволод Князєв під час онлайн зустрічі, організованої Асоціацією правників України.

Як відомо, частину повноважень Вищої ради правосуддя було передано Голові Верховного Суду. А саме ті повноваження, які не потребують внесення змін в Конституцію України. Внесення змін до Конституції України у воєнний час не допускаються.

Таким чином, наразі не реалізуються наступні повноваження ВРП:

  • різні кримінально-процесуальні заходи щодо суддів
  • звільнення суддів у відставку
  • притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності

За словами Всеволода Князєва сьогодні розглядаються три основні варіанти вирішення цих питань:

  1. Передача цих питань, не змінюючи Конституції України, а змінивши Закон України «Про Вищу раду правосуддя» на розгляд палати ВРП (сьогодні є 5 діючих членів ВРП, які б могли бути об’єднані в палату і розглядати ці справи. Рішення палати можна буде оскаржити до Великої Палати ВС).
  2. Створення окремого дисциплінарного органу (такий варіант малоймовірний, оскільки немає повноважного складу ВРП для перегляду рішень такого дисциплінарного органу, як це передбачено Конституцією України).
  3. Якнайшвидше створення Вищої ради правосуддя шляхом внесення законодавчих змін, щоб спростити процедури проведення з’їздів, спростити перевірки щодо кандидатів у члени ВРП. Проте можуть бути труднощі погодження таких спрощень з міжнародними партнерами.

«Це три основні варіанти. Якийсь буде обрано і найближчим часом вирішено Верховною Радою України» — підсумував Всеволод Князєв.

Також очільник ВС зауважив, що у період воєнного стану не планується звільнення суддів у відставку, окрім суддів, які досягли граничного віку для обіймання посади судді — 65 років. Це планують закріпити законодавчо.

«Всі інші судді, які не мають в собі сил працювати, мають звільнятися за власним бажанням. Що теж викликає дискусії серед народних депутатів, бо звільнення суддями під час війни, як і військовослужбовцями вважається не можливим», — зауважив Всеволод Князєв.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.