Відновлено програму оренди державного майна з пільгами та знижками на час воєнного стану

Відновлено програму оренди державного майна з пільгами та знижками на час воєнного стану

Кабінет Міністрів України спростив порядок оренди державного та комунального майна у період дії воєнного стану.  Відповідну постанову було прийнято на засіданні КМУ, інформує Урядовий портал.

Постанова запроваджує наступні зміни в оренді:

 • Бізнес, що орендує майно для релокації, сплачуватиме пільгову орендну ставку (1 грн за 1 кв.м) протягом перших 6 місяців оренди.
 • До кінця року повністю звільняються від орендної плати орендарі на території адміністративно-територіальних одиниць, де припинено доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Мін’юст — це Донецька, Луганська, Херсонська області, АРК та м. Севастополь та частини Миколаївської, Харківської та Запорізької областей.
 • Звільнення від орендної плати державного майна до 30 вересня 2022 року на території областей, де відбувалися бойові дії: Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської, Запорізької, Миколаївської областей та м. Києва.
 • Звільнення від орендної плати за оренду державного майна надається орендарям на територіях Кіровоградської, Дніпропетровської, Житомирської і Одеської областей, але не довше ніж до 30 травня 2022 року.
 • На всій іншій території країни орендарям державного майна надається знижка – 50%, орендарям єдиних майнових комплексів надається знижка в розмірі 25%.
 • На всій території України звільняються від орендної плати особи, які були призвані або прийняті на військову службу після оголошення воєнного стану.
 • Органи місцевого самоврядування матимуть можливість додатково приймати рішення щодо звільнень та знижок за договорами оренди комунального майна.
 • Авансовий внесок та забезпечувальний депозит для договорів зменшено до розміру однієї місячної орендної плати. Передбачено можливість повернення забезпечувальних депозитів орендарям.
 • Не застосовуються обмеження та вимоги щодо суборенди для чинних договорів.
 • Автоматично продовжуватиметься дія договорів оренди, які завершуються у період воєнного стану. Договори оренди можуть бути достроково припинені за заявою орендаря.
 • Документи за результатами аукціонів підписуються електронним підписом, якщо переможець аукціону не наполягає на підписанні у письмовій формі.

Вся інформація щодо нового порядку оренди на час дії воєнного стану, а також щодо доступних для оренди об’єктів державного майна, наявна на сайті orenda.gov.ua

Раніше Верховна Рада ухвалила зміни до Закону України «Про оренду державного та комунального майна», які дозволили Уряду встановлювати особливий порядок та умови оренди державного майна на час воєнного стану.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *