Відшкодування відряджень в умовах воєнного стану для державних службовців

Відшкодування відряджень в умовах воєнного стану для державних службовців

Внесено зміни до постанови уряду «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 р. № 98. Як здійснюються виплати на відшкодування відряджень в умовах воєнного стану повідомляє відділ бухгалтерського обліку та звітності Сьомого ААС.

Відповідно до цих змін для відряджень по Україні:

  • розмір добових склав 300 грн, а
  • гранична сума витрат на найм житла на добу – 900 грн.

З метою належного врегулювання питання відшкодування витрат на відрядження в межах України в умовах воєнного стану КМУ постановою від 21.03.2022 №345 установив:

на період дії воєнного стану відшкодування фактичних витрат, що перевищують граничну суму витрат на найм житлового приміщення за добу, здійснюється:

  • з дозволу керівника
  • згідно з документами, які підтверджують витрати, та
  • не може перевищувати 1800 гривень (без урахування витрат на оплату податку на додану вартість).

Водночас витрати на службові відрядження повинні узгоджуватись із розміром коштів, що були передбачені у кошторисах та планах використання бюджетних коштів. Уряд зобов’язує керівників мінімізувати витрати на службові відрядження шляхом:

  • оптимізації кількості відряджених працівників,
  • строків їх перебування у відрядженні,
  • зменшення витрат на оплату проїзду, найм житла та інших витрат на відрядження та
  • за можливості проводити зустрічі, переговори тощо в режимі онлайн.

Також важливо. Постановою уряду від 09.06.2021 №590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» (зі змінами) передбачено, що відшкодування за відрядження працівників бюджетних установ буде здійснюватися лише за видатками загального фонду державного та місцевих бюджетів. А це означає, що виплати із загального фонду будуть ранжуватися за пріоритетністю. Відповідно відшкодування відряджень може відтерміновуватись.

 

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.