Відставка глави ВКДКА стане розправою за принциповість, – Загария

Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Валентин Загария вважає, що розгляд питання про його відставку в його відсутність і без заслуховування звіту є як мінімум некоректним, і усе те, що відбувається є розправою за незалежність і принциповість ВКДКА.

Так глава ВКДКА прокоментував озвучене на З’їзді адвокатів України, що проходить в Києві, пропозиція голови Ради адвокатів Київської області Петра Бойко про звільнення з посади В. Загария за рішення, прийняте ВКДКА на вчорашньому засіданні.

Нагадаємо, відповідно до рішення Ради адвокатів України від 16.02.2013 № 103 “Про розмежування юрисдикції кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури і рад адвокатів Києва і Київської області” на адвокатів, які за станом на 19 листопада 2012 (на день державної реєстрації НААУ) отримали свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю в КДКА Київської області і адресу робочого місця яких знаходиться в м. Києві, поширюється юрисдикція кваліфікаційно-дисциплінарної комісії і ради адвокатів Київської області.

Але ця норма, принаймні, в частині дисциплінарної відповідальності суперечить положенням ст. 33 Закону “Про адвокатуру і адвокатську діяльність”, згідно якої дисциплінарне провадження відносно адвоката повинне здійснюватися кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури з адреси робочого місця адвоката, вказаної в Єдиному реєстрі адвокатів України. Без виключень.

На підставі цього, а також у зв’язку з аналогічним по суті рішенням відносно перерозподілу скарг на адвокатів-членів органів адвокатського самоврядування ВКДКА вирішила, що дисциплінарні справи відносно адвокатів повинні розглядатися за адресою робочого місця. На підставі цього Комісія вже направила одну із скарг на адвоката для її розгляду по суті в ДП КДКА Києва.

“Зараз знаходжуся на засіданні ВКДКА в Одесі– написав В. Загария на своїй сторінці у Фейсбуке. – Рішення про проведення засідання ВКДКА в Одесі 2-3 липня було прийняте раніше рішення про те, що черговий етап З’їзду адвокатів відбудеться в Києві 3 липня. Також не міг знати, що питання про моє зняття розглядатиметься на З’їзді, оскільки це питання не було внесене до порядку денного з’їзду”.

Валентин Загария також нагадав, що заява про складання ним повноважень, написане в лютому 2014 року, було відкликане до позачергового З’їзду в Одесі в квітні 2014 року і спрямоване НААУ і Раді адвокатів України в квітні 2014 року.

Джерело: ЗиБ

Джерело

Поделиться