Вимоги щодо обов’язкового щеплення від COVID-19 на нотаріусів не поширюються

Вимоги щодо обов’язкового щеплення від COVID-19 на нотаріусів не поширюються

Вимоги щодо обов’язкового щеплення на нотаріусів не поширюються. Про це повідомила Нотаріальна палата України.

Нотаріальна палата підкреслила, що Порядок встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, закріплений постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236.

Обмежувальні заходи, як і в 2020 році, запроваджено відносно суб’єктів господарювання. Повний перелік закладів, що належать суб’єктам господарювання та на які розповсюджується режим карантинних заходів, встановлений пунктом 35 постанови Уряду № 1236.

Відповідно до Господарського кодексу України, нотаріуси України не є суб’єктами господарювання, а виконують виключно делеговані державою функції (ст.ст. 3, 4, 81 Закону України «Про нотаріат»), визначені чинним законодавством. Отже, на нотаріусів не поширюються правила постанови № 1236.

8 листопада 2021 року набирає чинності наказ Міністерства охорони здоров’я «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 04.10.2021 № 2153. Наказ встановив обов’язковість профілактичних щепленнь проти гострої респіраторної хвороби COVID-19 для представників певних професій.

Державні й приватні нотаріуси, а також помічники та інші співробітники нотаріусів і нотаріальних контор, не входять до переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти COVID-19. Отже, вимоги щодо обов’язковості щеплення на нотарусів та інших працівників нотаріату не поширюються.

Разом з тим, в організації повсякденної діяльності нотаріусів України повинні бути максимально дотримані рекомендації Міністерства охорони здоров’я України щодо впровадження профілактичних заходів у приміщеннях, де вони здійснюють свою дільяність.

 

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *