Вирок Міжнародного кримінального суду передбачатиме ув’язнення на території будь-якої країни, яка визнає юрисдикцію МКС — Денис Малюська

Вирок Міжнародного кримінального суду передбачатиме ув’язнення на території будь-якої країни, яка визнає юрисдикцію МКС — Денис Малюська

В разі визнання Міжнародним кримінальним судом воєнних злочинів російських військ причетні до них можуть бути затримані в будь-якій країні, яка визнає юрисдикцію цього суду. Про це в ефірі телемарафону заявив Міністр юстиції України Денис Малюська. інформує пресслужба Мінюсту.

«Всі особи, які вчинили злочини проти людяності та геноцид, є потенційно особами, щодо яких вже ведеться розслідування, тому що 42 країни вже подали заяви і підтримали таке розслідування МКС. Ті особи, яких суд визнає винними, зрештою отримають покарання у вигляді, наприклад, тривалого позбавлення волі», — сказав Денис Малюська.

За словами міністра юстиції, відбування покарання для росіян за межами України буде м’якшим. Адже умови утримання ув’язнених Міжнародним кримінальним судом кращі, ніж в українських тюрмах, але при цьому й можливості суду в Гаазі «набагато більші», ніж в українського правосуддя.

«Мені складно уявити цивілізовану європейську країну, яка б не затримала і не передала МКС якогось воєнного злочинця, наприклад, політичного чи військового керівника з Росії. Такий вирок буде означати, що дипломатичний паспорт, скоріш за все, росіянам не допоможе, вони будуть ув’язнені на території будь-якої європейської або іншої країни, яка визнає юрисдикцію МКС, передані в Гаагу і отримають ув’язнення. Тобто це такий серйозний ризик, якого росіяни, очевидно, дуже бояться», — вважає очільник Мін‘юсту.

 

Також читайте: Слідчі Міжнародного кримінального суду прибули в Україну

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *