Вирок щодо вбивств людей на Майдані 20 лютого 2014-го готуватимуть майже рік

Вирок щодо вбивств людей на Майдані 20 лютого 2014-го готуватимуть майже рік

Суд присяжних Святошинського районного суду міста Києва завершив слухання справи за обвинуваченням п’ятьох ексбійців спцецпідрозділу «Беркут» у вбивствах учасників Євромайдану 20 лютого 2014 року.

Про це повідомила пресслужба суду.

Розгляд тривав із травня 2016 року.

Загалом проведено 320 судових засідань, з яких 10 в режимі відеоконференції, досліджено 48 епізодів вбивств та 80 епізодів замахів на вбивства, судом допитано 245 осіб (потерпілі, свідки з числа правоохоронців та протестувальників, а також інші очевидці та експерти, обвинувачені), досліджено більше 3 Тб відео та фото матеріалів, надано десятки судових доручень, в тому числі, на проведення тривалих експертиз в різних сферах, одержані дані в порядку міжнародної правової допомоги.

17 листопада 2022 року суд присяжних видалився до нарадчої кімнати для ухвалення рішення.

Вирок очікується у вересні-листопаді 2023 року. Орієнтовну дату проголошення рішення обіцяють додатково розмістити на сайті суду.

Прокурори в судових дебатах попросили для обвинувачених довічне позбавлення волі. Жоден із них провину не визнав.

Нагадаємо, що наразі в Україні залишаються двоє ексберкутівців — Сергій Тамтура і Олександр Маринченко. Інші троє обвинувачених — Павло Аброськін, Сергій Зінченко та Олег Янішевський — були звільнені у грудні 2019-го та видані до ОРДО в рамках обміну полоненими. Суд продовжив судити їх заочно.

Вспомните новость: Адвокат Тытыч: Суды успешно валят следствие по делам Майдана и освобождают подозреваемых

Судья Волкова, освободившая расстреливавшего майдановцев Садовника, признала Портнова постоянно проживающим в Украине

Джерело: protocol.ua

Поделиться