Вища рада правосуддя зупинить роботу, якщо діяльність Етичної ради не відповідатиме Конституції України, – Олексій Маловацький

Вища рада правосуддя зупинить роботу, якщо діяльність Етичної ради не відповідатиме Конституції України, – Олексій Маловацький

ВРП зупинить роботу, якщо діяльність Етичної ради не відповідатиме Конституції України. Про це під час робочої зустрічі щодо імплементації судової реформи повідомив виконувач обов’язків голови Вищої ради правосуддя.

Олексій Маловацький зазначив, що Вища рада правосуддя виконала всі підготовчі дії для того, щоб Вища кваліфікаційна комісія суддів України запрацювала вчасно. Попри це члени Конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади членів ВККС з-поміж міжнародних експертів не з’являються на засідання.

ВРП неодноразово звертала увагу вищих органів влади та міжнародних партнерів на катастрофічний стан кадрового забезпечення судів. Водночас Вища рада правосуддя наголошувала на необхідності сприяти пришвидшенню початку роботи ВККСУ.

Олексій Маловацький також наголосив на скорому закінченні п’ятирічного строку повноважень ще близько 485 суддів. Загалом, станом на початок 2022 року, дефіцит суддів в Україні буде дорівнювати 3000. Це становить більш ніж 50 % усіх суддів України.

Окрім того, в.о. голови ВРП роз’яснив, що потрібно терміново змінювати правове регулювання роботи Етичної ради. Якщо ж воно не зміниться і діяльність Етичної ради не відповідатиме Конституції України, це призведе до вимушеного зупинення роботи Вищої ради правосуддя.

Позиція ВРП полягає у тому, що Вища рада правосуддя підтримає реформу, яка покращить доступ громадян до правосуддя та водночас відповідатиме Конституції України, законам України, буде виваженою і системною.

Нагадаємо, що 30 жовтня 2021 року відбулася робоча зустріч в Офісі Президента України щодо імплементації судової реформи. Зокрема, обговорювалися строки, коли запрацюють Етична рада та Конкурсна комісія.

 

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *