Визначений механізм формування тарифів на централізоване водопостачання і водовідведення

У постанові від 02.11.2012 р. № 356 Нацкомиссия, що здійснює держрегулювання у сфері коммунуслуг (далі — Комісія) ствердила Методику формування тарифів на централізоване водопостачання і водовідведення на принципах стимулюючого регулювання.

Методика встановлює механізм формування тарифів на централізоване водопостачання і водовідведення для суб’єктів природних монополій, які здійснюють або мають намір здійснювати госпдіяльність з централізованого водопостачання і водовідведення на підставі відповідних ліцензій, виданих Комісією, і прийняли рішення про застосування стимулюючого регулювання за узгодженням з Комісією.

Методика містить перелік параметрів, які враховуються при формуванні розрахунків тарифів на регуляторний ріксеред яких:

— показник ефективності для контрольованих операційних витрат;

— цільовий показник якості послуг;

— регуляторна норма доходу;

— цільовий коефіцієнт технологічних втрат і не врахованих витрат води в мережах;

— цільовий показник питомих витрат електроенергії на технологічні потреби;

— коефіцієнт згладжування необхідного доходу.

При цьому, відзначається, що на початок регуляторного періоду прогнозні значення параметрів розрахунку необхідного доходу визначаються відповідно до Прогнозу економічного і соціального розвитку України, схваленої постанови Кабміну, з обліком:

— індексу споживчих цін;

— індексу цін виробників промислової продукції;

— індексу росту середньомісячної заробітної плати та ін.

Таким чином, Методика визначає безліч чинників формування тарифів на централізоване водопостачання і водовідведення, враховуючи і непрямі витрати, що несуть суб’єкти надання відповідних коммунуслуг і так далі. Документ визначає особливості формування тарифів на централізоване водопостачання і водовідведення, а саме встановлює єдині формули для розрахунку тарифів на централізоване водопостачання і водовідведення згідно нормах законодавства.

Приміром, згідно з Методикою для усіх споживачів централізованого водопостачання і водовідведення незалежно від категорії тариф з централізованого водопостачання (Т ВП t) єдиний і розраховується по формулі, передбаченій в п. 3.1.

Для встановлення тарифів на централізоване водопостачання ліцензіат подає в Комісію в друкарському і електронному виді розрахунки тарифів на відповідний регуляторний період за формою, яка приведена в додатку 2 до цієї Методики, з відповідними розрахунковими, підтверджувальними і аргументуючими матеріалами.

Відмічаємо, що в додатках до Методики встановлюватися офіційні показники наступних розрахунків :

1. Розрахунок вартості витрат електричної енергії на технологічні потреби при здійсненні діяльності з централізованого водопостачання і водовідведення.

2. Розрахунок тарифу на централізоване водопостачання.

3. Розрахунок тарифу на централізоване водовідведення.

Постанова набуває чинності з 01 січня 2013 року.

Тарифи на транспортування теплової енергії формуватимуть відповідно до нової методики

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *