Внесення відомостей про земельну ділянку до реєстру – Мін’юст пояснив особливості

Внесення відомостей про земельну ділянку до реєстру – Мін’юст пояснив особливості

Міністерство юстиції на своєму Telegram-каналі пояснило особливості внесення відомостей про земельну ділянку до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Головною умовою для офіціалізації статусу власника землі у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно є реєстрація ділянки у Державному земельному кадастрі.

Коли інформація про аграрні володіння вже оцифрована — нанесена на Публічну кадастрову карту України — настає черга для внесення відомостей до Державного реєстру прав. Для цього потрібно звернутися до нотаріуса або державного реєстратора за місцезнаходженням земельної ділянки з пакетом документів, необхідних для встановлення особи заявника (або його представника) та підтверджуючих виникнення або перехід права власності на ділянку.

І вже за декілька днів (максимум — 5 робочих днів з моменту реєстрації заяви в реєстрі) можна отримати у паперовій чи електронній формі витяг про державну реєстрацію права власності на землю.

Такі дії необхідно зробити і власникам землі, які на руках мають державний акт на ділянку старого зразка. Адже належне оформлення документів, які підтверджують право власності або інше речове право на земельну ділянку, та внесення відповідних відомостей до ДРП допоможе убезпечити власність від посягань шахраїв.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Кабмін змінив порядок реєстрації речових прав на земельні ділянки.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *