ВР ухвалила за основу законопроект про спецконфіскацію

Верховна Рада 17 березня прийняла за основу законопроект № 4057 про внесення змін до КПК відносно особливостей звернення в дохід держави грошових коштів, валютних цінностей, державних облігацій України, казначейських зобов’язань України, дорогоцінних металів і каменів і прибутків від них до прийняття вироку суду.

Законопроектом пропонується доповнити Карний процесуальний кодекс новою главою, в якій передбачити зверненню в дохід держави підлягають:

1) грошові кошти, валютні цінності, державні облігації України, казначейські зобов’язання України, дорогоцінні метали, камені, що у тому числі знаходяться на банківських рахунках або на зберіганні у банках або інших фінансових установах;

2) прибутки від грошових коштів, валютних цінностей, державних облігацій України, казначейських зобов’язань України, дорогоцінних металів, каменів.

Звернення перерахованих цінностей і прибутків в дохід держави здійснюється у разі їх виявлення в ході досудового розслідування злочинів, передбачених частинами друго-п’ятої статті 191, статтями 255, 368 Карного кодексу у випадках якщо:

1) власник вказаних грошових коштів, цінностей і так далі не встановлений;

2) власником є підозрюваний або треті особи, яким ці засоби/цінності/прибутки були передані підозрюваним до порушення карного виробництва або під час його проведення, проте ні він, ні вказані особи не можуть довести законність їх походження, а їх розмір не відповідає декларованим (офіційним) прибуткам цих осіб.

Звернення в дохід держави засобів/цінностей/прибутків до прийняття вироку суду здійснюється в умовах:

1) приховання підозрюваного в скоюванні вказаних злочинів від органів слідства і суду з метою ухилення від карної відповідальності і оголошення його в розшук (державний, міждержавний або міжнародний) і перебування в нім терміном більше 6 місяців;

2) закриття карного виробництва у разі, якщо помер підозрюваний, обвинувачений, або по карним злочином, відносно якого не отримано згоди держави, що видала особу (пункти 5 і 8 частин першої статті 284 КПК).

Суб’єктом збудження виробництва про звернення в дохід держави з вироком суду і звернення до суду з відповідним клопотанням проектом визначено прокурора. Рішення суду першої інстанції, прийняте за результатами розгляду клопотання прокурора, може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Крім того, особі, засоби/цінності/прибутки якого обернено в дохід держави, впродовж 1 року з дня такого звернення надається право звернутися до суду в порядку цивільного судочинства з позовом про їх повернення.

Законопроект був ухвалений з рядом поправок, зачитаних з парламентської трибуни.

Джерело: ВР

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.