ВРП хоче приєднатись до процесу визначення схеми посадових окладів для державних службовців судів

ВРП хоче приєднатись до процесу визначення схеми посадових окладів для державних службовців судів

Вища рада правосуддя ініціювала залучення представників Ради до процесу визначення схеми посадових окладів для державних службовців судів, органів та установ системи правосуддя.

Відповідні листи надіслані прем’єр-міністру України та голові Національного агентства України з питань державної служби.

Про це інформує пресслужба ВРП.

У Раді зауважують, що ситуація, яка склалася з оплатою праці працівників апаратів місцевих загальних судів у 2021 році, є вкрай критичною. Наразі частка заробітної плати працівників судів, яка є сталою, не відповідає принципам справедливості й конкурентоспроможності. Підвищити рівень оплати праці працівників апаратів зазначених судів в умовах дефіциту фінансування судової влади за рахунок стимулюючих виплат неможливо. Як наслідок, відбувається відтік кваліфікованих і досвідчених кадрів.

Концепцією реформування системи оплати праці державних службовців, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України 27 травня 2020 року, встановлено, що система оплати праці державних службовців має відповідати, зокрема, таким принципам, як передбачуваність, справедливість, результативність, конкурентоспроможність.

Зокрема, передбачається:

  • підвищення ролі посадового окладу,
  • зниження дискреції керівника на розмір заробітної плати шляхом визначення «основної» та «додаткової» часток заробітної плати: основна частка не залежить від рішення керівника та визначає чіткі складові заробітної плати (не менше 70 %); додаткова частка залежить від особистого внеску державного службовця в загальний результат роботи шляхом встановлення премії.

Такі додаткові види стимулюючих виплат державним службовцям, як надбавка за інтенсивність праці та надбавка за виконання особливо важливої роботи, скасовуються.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *