ВРП надала консультативний висновок щодо оформлення електронних примірників судових рішень помічником судді

ВРП надала консультативний висновок щодо оформлення електронних примірників судових рішень помічником судді

ВРП надала консультативний висновок щодо законопроєктів, які стосуються  оформлення електронних примірників судових рішень (№ 6377, 6377-1). А саме, «Про внесення змін до Законів України «Про доступ до судових рішень» та «Про електронні довірчі послуги» щодо оформлення електронних примірників судових рішень» (№ 6377) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оформлення електронних примірників судових рішень» (№ 6377-1).

Законопроєктом № 6377 пропонується до повного переходу на електронний документообіг у сфері правосуддя надати судді можливість делегувати своєму помічнику право підписання електронного примірника судового рішення в автоматизованій системі діловодства суду кваліфікованим електронним підписом. А також надсилання рішення до Єдиного державного реєстру судових рішень за умови попереднього підписання суддею судового рішення в паперовій формі.

Альтернативним законопроєктом передбачено наділення помічника судді повноваженнями за дорученням судді підписувати електронний примірник судового рішення власним кваліфікованим електронним підписом.

Вища рада правосуддя висловила щодо законопроєктів низку зауважень.

Зокрема наголосила, що чинним процесуальним законодавством не передбачено можливості делегування помічнику судді повноважень судді щодо підписання рішення суду. Оскільки це є обов’язком, повноваженнями та прерогативою судді (суддів), який (які) розглядає (розглядають) справу.

У консультативному висновку зазначено, що передбачена нормами альтернативного законопроєкту № 6377-1 можливість підписання помічником судді судового рішення в електронній формі власним електронним підписом призведе до існування рішення суду в електронній та паперовій формах з підписами різних осіб. Судді – в паперовій формі та помічника судді – в електронній формі, що суперечить засадам здійснення судочинства в Україні.

За результатами аналізу законопроєктів, Вища рада правосуддя звернула увагу парламентарів на необхідність врахування під час їх доопрацювання зауважень та застережень, наведених у консультативному висновку.

Детальніше за посиланням.

Нагадаємо, що один з кандидатів припинив участь у конкурсі до ВРП.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *