Встановлено процедуру визнання в Україні професійних кваліфікацій, здобутих за кордоном

Встановлено процедуру визнання в Україні професійних кваліфікацій, здобутих за кордоном

Встановлено процедуру визнання в Україні професійних кваліфікацій, здобутих за кордоном

Кабінет Міністрів затвердив Порядок визнання в Україні професійних кваліфікацій, здобутих в інших країнах.

Процедура затверджена постановою від 02 червня 2021 р. № 576.

Визначено, що професійні кваліфікації, здобуті в тих країнах, з якими укладено міжнародні договори від імені України або Уряду України, визнаються в Україні відповідно до положень таких договорів.

Якщо міжнародним договором, укладеним від імені України або Уряду України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Порядком, застосовуються правила міжнародного договору.

Професійна кваліфікація, здобута в іншій країні, може бути визнана в Україні за наявності в заявника:

  • документа, виданого уповноваженим суб’єктом іншої країни, про присвоєння професійної кваліфікації;
  • та/або документа про відповідну освіту (для іноземного документа — разом із свідоцтвом про його визнання в Україні), якщо наявність такої освіти передбачена професійним стандартом, який затверджено в Україні, у разі його відсутності — кваліфікаційною характеристикою.

Якщо кваліфікація, здобута заявником в іншій країні, не еквівалентна кваліфікації, визначеній професійним стандартом, який затверджено в Україні, компетентний орган визначає обсяг відмінностей у компетентностях (результатах навчання), допустимий для прийняття рішення про визнання професійної кваліфікації.

Обсяг відмінностей є допустимим, якщо, незалежно від їх наявності, сукупність компетентностей (результатів навчання), здобутих особою в іншій країні, дає змогу виконувати певний вид роботи або провадити професійну діяльність.

Тривалість процедури визнання не повинна перевищувати 60 календарних днів з моменту подання заявником повного пакета документів.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.