ВСУ зробив висновок про припинення поручительства

Верховний Суд України на спільному засіданні судових палат у цивільних і господарських справах 17 лютого 2016 року розглянув справу 6-2875цс15 про визнання поручительства припиненим.

При розгляді була сформована наступна правова позиція.

Згідно з положеннями частини четвертої статті 559 Цивільного кодексу поручительство припиняється після закінчення терміну, встановленого в договорі поручительства. У разі, якщо такий термін не встановлений, поручительство припиняється, якщо кредитор впродовж 6 місяців з дня настання терміну виконання основного зобов’язання не пред’явить вимоги до поручителя.

Договором поручительства не визначений термін, після закінчення якого поручительство припиняється, оскільки умовами цього договору встановлено, що він діє до повного припинення усіх зобов’язань боржника за кредитним договором. Сторони кредитного договору встановили як термін дії договору, так і терміни виконання зобов’язань по щомісячному погашенню платежів, у тому числі у разі невиконання або неналежного виконання позичальником більше 90 календарних днів своїх обов’язків по своєчасній сплаті кредиту і відсотків термін користування кредитом вважається минулим, а позичальник зобов’язаний впродовж 1 робочого дня повернути кредит в повному об’ємі, сплатити відсотки і штрафи, отже, сторони врегулювали в договорі питання дострокового повернення засобів, тобто зміни терміну виконання основний зобов’язання, і визначив умова такий повернення.

У справі, що переглядається, ВСУ вирішив, що вимога про визнання поручительства припиненим є обгрунтованим і підлягає задоволенню оскільки боржник зробив останній платіж 10 листопада 2008 року, термін користування кредитом достроково витік 10 березня 2009 року, тобто через 90 календарних днів з дати, коли позичальник перестав платити кредит, нараховані відсотки по кредиту і штрафні санкції, тому термін в 6 місяців з дня настання зміненого терміну виконання основного зобов’язання збіг 10 вересня 2009 рік, банк звернувся до третейський суду з позов за межами це термін, зокрема 27 жовтень 2009 рік.

Усі рішення судів Ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUMствореною для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо Ви ще не користуєтеся системою, замовте тестовий доступ чи придбайте VERDICTUM.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *