Виробникам фарб варто готуватися до посилення екологічних норм

7 травня Мінекономрозвитку винесло на громадське обговорення проект нових екологічних вимог до низки лакофарбових матеріалів щодо обмеження вмісту в них летких органічних сполук.
Нове регулювання має заповнити правову прогалину, оскільки поки що в Україні відсутні приписи, які обмежують виробництво і застосування фарб з високим вмістом летких органічних сполук. Тому в міністерстві вважають важливим затвердження нових вимог для адаптації національного законодавства до європейських норм.
Новий технічний регламент визначає вимоги до лакофарбових матеріалів для будівель і ремонту колісних транспортних засобів щодо обмеження вмісту летких органічних сполук. Документ вказує максимально граничні значення сполук для фарб і лаків та встановлює вимоги щодо маркування даної продукції.
Оприлюднений проект стосується тільки архітектурних фарб і фарб, що застосовуються при ремонті колісних (не залізничних) транспортних засобів. Конкретний перелік категорій лакофарбових матеріалів, на які поширюється проект регламенту, зазначений в додатку до нього.
У Мінекономрозвитку стверджують, що новий регуляторний акт забезпечить відповідність національного законодавства до вимог Директиви 2004/42/ЄС, позитивно вплине на екологію і дозволить покращити конкурентоспроможність національної продукції.
Проект Технічного регламенту доступний на сайті Мінекономрозвитку.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *