У Києві триває A2B Forum Business Protection 2021: чи можна захистити бізнес в Україні?

У Києві триває A2B Forum Business Protection 2021: чи можна захистити бізнес в Україні?

У Києві розпочав свою роботу A2B Forum Business Protection 2021, організатором якого виступила Асоціація адвокатів України. Під час зустрічі експерти поділилися досвідом і практиками щодо захисту бізнесу, представили успішні кейси і обговорили актуальні проблеми, стратегії роботи і стандарти діяльності органів місцевого самоврядування з розвитку підприємництва, взаємодії органів під час пандемії.

Перша сесія форуму мала на меті знайти відповідь на питання: чи можна захистити бізнес в Україні? Модератором дискусії виступила Анна Ігнатенко, партнер, співзасновник ID Legal Group.

Денис Маслов, народний депутат України, представник ТСК Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів, член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, впевнений, що захист бізнесу залежить в першу чергу від самого бізнесу і його активності. До складу тимчасової спеціальної Комісії з питань захисту прав інвесторів входять 13 народних депутатів, і працює  вона в двох площинах:

  • розгляду конкретних кейсів, звернень бізнесу та інвесторів,
  • а також нормотворчої, законотворчої діяльності.

За рік роботи Комісія отримала 48 звернень, 16 були прийняті до розгляду. За словами пана Маслова, проектів, які захищено і відновлено на сьогоднішній день, уже існує на суму більше 5 млрд грн.

Ярослава Савастєєва, заступниця директора Європейської бізнес-асоціації, підкреслила, що одним із інструментів, які використовуються асоціацією для адвокації інтересів бізнесу, є системні індекси в різних сферах, які є додатковим інструментом комунікації. Зокрема, йдеться про інвестиційний індекс – системний показник, як бізнес-спільнота оцінює інвестиційний клімат в країні, судовий, податковий індекс, митні індекси.  Як правило, в цих індексах, на жаль, оцінка не доходить до трійки, що говорить про те, що багато оцінок бізнесу в різноманітних сферах знаходяться в негативній площині. У цьому контексті показовим став судовий індекс: 2020 рік дійсно став надзвичайно важким для судової системи, саме тому цей показник дуже знизився.

Семен Ханін, керуючий партнер ЮК «АМБЕР», зупинився на деяких законодавчих актах і змінах до них. Приміром, він вважає, що проблема не у відповідальності згідно 212 статті Кримінального Кодексу України (ККУ), а основне питання в тому, що незважаючи на пряму вимогу Податкового Кодексу, на сьогодні в 212 статтю ККУ всі інші органи досудового слідства вносять не за результатами податкових перевірок, а за результатами експертиз, експертних висновків тощо. 90% внесених в ЄДР відомостей (за ст. 212 ККУ) не на підставі податкового повідомлення-рішення, що набули чинності. Пан Ханін вважає, що саме тому певні законодавчі новації, зміни в підслідність не приведуть до видимих результатів.

«У нашій країні необхідно зробити так, щоб найбільшим злочинцем не виступав правоохоронець», – резюмував він.

Станіслав Борис, радник практики безпеки бізнесу Juscutum, говорив про оцінку бізнесом антирейдерської політики держави. На його думку, наразі бізнес потребує захисту інтелектуальної власності та ІТ. Спікер вважає, що непоганою ідеєю було б створити тимчасову спеціальну Комісію захисту від правоохоронців або Колегію з розгляду порушень правоохоронців, адже 30% шкоди, яку завдають бізнесу – в тому числі зі сторони правоохоронців.

Володимир Павленко, заступник голови Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА), зосередився на законодавчих змінах, яких вимагає АРМА. Зокрема, він зазначив, що у АРМА є дві функції:

  1. управління майном за принципом квазі-оренди;
  2. продаж майна.

За його словами, надання АРМА повноважень здійснювати заходи зберігання майна дозволить забезпечувати охорону, страхування, оренду приміщень для зберігання майна, а також зберегти фізичний стан та економічну вартість активів, які неможливо передати в управління за договором або реалізувати на торгах.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *