У ККС ВС визначили нових суддів, які переглядатимуть рішення ВАКС

У ККС ВС визначили нових суддів, які переглядатимуть рішення ВАКС

Перегляд рішень Вищого антикорупційного суду та його Апеляційної палати здійснюватимуть судді Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі ВС.

Рішення про зміну спеціалізації суддів було прийнято на зборах суддів ККС ВС 11 травня 2022 року.

Нагадаємо що до цього перегляд кримінальні провадження щодо корупційних кримінальних правопорушень розглядали судді Третьої судової палати ККС ВС.

Нове визначення антикорупційної спеціалізацію, пов’язано із закінченням трирічного строку визначення спеціалізації для суддів Третьої судової палати ККС ВС.

Як повідомляють у суді, це зроблено для забезпечення єдності судової практики, почергового залучення суддів ККС ВС кримінального суду до формування правових позицій за результатами розгляду корупційних кримінальних правопорушень.

«Відтепер, Перша судова палата ККС ВС переглядатиме в касаційному порядку, зокрема, судові рішення Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати ВАКС у кримінальних провадженнях щодо корупційних кримінальних правопорушень» — констатують у ККС ВС.

Вибори до Великої Палати ВС

Також у зв’язку із закінченням 20 травня ц.р. трирічного строку здійснення повноважень судді Великої Палати ВС у Жанни Єленіної, зборами суддів розглянуто питання про обрання нового представника від ККС ВС.

Розглядалися кандидатури пані Єленіної та Аркадія Бущенка.

Проте за результатами таємного голосування та повторного таємного голосування жоден з претендентів не набрав необхідної кількості голосів. Тож питання про обрання свого представника до Великої Палати судді ККС ВС вирішуватимуть на наступних зборах суддів.

Також читайте: Верховний Суд і міжнародний проєкт «Судова влада і суспільство в Україні» визначили пріоритети подальшої співпраці

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.