У Львові проходить X Західноукраїнський юридичний форум

У Львові проходить X Західноукраїнський юридичний форум

Розпочав роботу Х Західноукраїнський юридичний форум Асоціації правників України — одна з традиційних локації експертного обговорення питань, важливих для юридичної спільноти.

«Десять років тому назад, коли ми започатковували цей форум, мало хто вірив, що така масштабні заходи можна проводити в регіонах. Але вже перший форум став успішним, а сьогодні він збирає правників зі всієї України. Колеги приїжджають до Львова щоб поспілкуватися, обговорити цікаві правові теми і, безумовно, яскраво провести час в гостинному місті Лева», — зазначив Денис Бугай, президент АПУ, відкриваючи роботу ювілейного заходу.

Професійні дискусії форуму відкрило обговорення актуальних викликів свободи слова в епоху популізму. Учасники дискусії зосередилися на аналізі практики обмеження свободи слова в цифрову еру, в тому числі в соціальних мережах, та можливостей і меж втручання держави в цю сферу. Зокрема, Тарас Шевченко, заступник міністра культури та інформаційної політики України, говорячи про межі державного регулювання онлайн-сфери, зазначив: «Здається, ми підійшли до розуміння, що закони в цій сфері повинні бути, правила гри повинні бути. Це регулювання має бути максимально обережним і без сюрпризів з боку уряду. Ми свідомі того, що всі ініціативи мають обговорюватися із зацікавленими сторонами, з юристами і професійними спільнотами, для того, щоб діяльність держави буда передбачуваною».

«Регулювання інтернету, регулювання платформ є неминучим. І правил буде все більше», — наголосив Тарас Шевченко.

Тренди трудового та медичного права в контексті «ковідних» обмежень обговорили Довидас Віткаускас, керівник проекту ЄС «ПРАВО-Justice, Оксана Данкевич, партнерка ЮФ «Дексіс Партнерс», Роксолана Лемик, партнерка АО «Імунітет», Валерія Савчук,  партнерка ЮФ «Василь Кісіль і Партнери», Володимир Свінціцький, старший юрист індустріальної практики охорони здоров’я та фармацевтики Arzinger. Модерував Тарас Дашо, партнер KODARY Partners.

На завершення першого дня форуму учасники зосередилися на оцінці «нової нормальності» на ринку юридичних послуг». Своїми спостереженнями і прогнозами поділилися Маркіян Мальський, керівник західноукраїнської філії Arzinger, Сергій Матвіїв, керуючий партнер АО «Матвіїв та Партнери», Ярема Кондратюк, керуючий партнер Kodary Partners Law Firm, Олег Горецький, керуючий партнер ЮФ «Горецький і Партнери».

Насичена програма другого дня форуму включає обговорення очікуваних законодавчих змін — прийняття нового Цивільного та Кримінального кодексів України — та їх впливу на юридичну практику; пріоритетів держави в питаннях санкційної, антикорупційної та деолігархічної політики; реалій відкриття ринку землі; та правових аспектів стійкості української інфраструктури.

В рамках Західноукраїнського юридичного форуму також відбудеться засідання Правничої асамблеї АПУ, на якому буде обрано керівні органи Асоціації на 2021-2023 роки.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *