У першому читанні прийнято законопроєкт щодо уточнення процедури укладення договору про встановлення земельного сервітуту

У першому читанні прийнято законопроєкт щодо уточнення процедури укладення договору про встановлення земельного сервітуту

Депутати прийняли за основу законопроєкт № 5009 щодо спрощення приєднання до електричних мереж.

Зокрема, законопроєкт визначає чітку та прозору процедуру укладення договору про встановлення земельного сервітуту на земельних ділянках державної та комунальної власності.

Так, земельні сервітути на земельних ділянках державної та комунальної власності, наданих у користування, зможуть встановлюватися  за договором з їх землекористувачами без необхідності укладення договору  про встановлення земельного сервітуту з відповідним органом виконавчої влади або місцевого самоврядування, якщо це передбачено відповідним договором користування земельною ділянкою.

У разі укладення договору про встановлення земельного сервітуту на земельних ділянках державної та комунальної власності, наданих у користування, безпосередньо з відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування згода землекористувача не вимагатиметься, якщо інше не визначено відповідним договором користування земельною ділянкою.

Типову форму договору має затвердити Кабмін. Відомості про межі частини земельної ділянки, на яку поширюється право сервітуту, вноситимуть до Державного земельного кадастру.

Крім того, затверджується порядок укладення договору про встановлення земельного сервітуту на земельних ділянках державної та комунальної власності з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *