У ВС розглядають варіант оптимізації структури судів шляхом укрупнення

У ВС розглядають варіант оптимізації структури судів шляхом укрупнення

Пріоритети потреб судової системи, у тому числі в рамках співпраці з міжнародними партнерами, суттєво змінилися через війну.

На цьому наголосив Голова Верховного Суду Всеволод Князєв під час онлайн-зустрічі представників проєктів міжнародної допомоги, які працюють у сфері зміцнення верховенства права.

Зустріч була організована програмою USAID «Справедливість для всіх». Повідомляє прес-служба ВС.

Учасники заходу обговорили питання щодо координації діяльності донорів, спрямованої на підтримку роботи з притягнення росії до відповідальності за скоєні в Україні під час війни та пов’язані з війною злочини.

Пріоритетними напрямками співпраці за словами пана Князєва є:

  • забезпечення безперервного здійснення правосуддя під час війни, яке охоплює доопрацювання законопроєкту про дистанційний режим роботи судів з урахуванням міжнародного досвіду роботи судів в умовах пандемії
  • відновлення зруйнованих і пограбованих приміщень судів на деокупованих територіях
  • необхідность оптимізації структури судів шляхом укрупнення, що сприятиме економії видатків на їх фінансування та допоможе запобігти ситуаціям, коли через нестачу кадрів у судах неможливо створити колегію суддів
  • відновлення роботи Вищої ради правосуддя, за відсутності якої неможливо сформувати склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а отже й провести конкурс на зайняття вакантних посад суддів.

Ще одним пріоритетним напрямом співпраці має стати забезпечення розгляду кримінальних проваджень щодо воєнних та військових злочинів.

«До українських судів уже масово надходять справи щодо воєнних злочинів. Разом із тим досвіду розгляду цієї категорії справ у суддів небагато. З огляду на це виникає необхідність у системному навчанні суддів щодо специфіки розгляду таких кримінальних проваджень, кваліфікації дій обвинувачених та призначення покарання за воєнні злочини, з урахуванням змін, унесених до матеріального та процесуального законодавства», – зазначив Голова ВС.

Керівник програм розвитку демократії та врядування відділу сприяння розвитку демократії та врядування регіональної Місії USAID в Україні та Білорусі Олександр Піскун зауважив, що за сприяння донорів триває активна робота з вирішення питань:

  • цифровізація судочинства
  • реструктуризація судової системи
  • забезпечення діяльності Етичної ради й Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Девід Вон, Керівник програми USAID «Справедливість для всіх», запевнив, що програма готова й надалі надавати підтримку судовій владі України.

Це стосується як вироблення концепції дистанційного правосуддя й оптимізації мережі судів, так і необхідної технічної та експертної допомоги у надскладний для України час.

Також читайте: Записи судових засідань не будуть здійснюватися на компакт-диски. Як отримати копію запису судового засідання?

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.