Як нотаріусам використовувати анульовані невикористані спецбланки

Внаслідок деокупації низки населених пунктів та припинення активних бойових дій нотаріуси повертаються до своїх робочих місць для подальшого здійснення нотаріальної діяльності.

Нотаріальна палата України зазначає, що після повернення до робочого місця нотаріус може перевірити невикористані спецбланки та використовувати їх для вчинення нотаріальних дій.

НПУ нагадує, що у зв’язку із загрозою неправомірного вилучення чи втрати спеціальних бланків нотаріальних документів, які не були витрачені нотаріусами, через відсутність фізичного доступу до своїх робочих місць (контор), керуючись законодавчими вказівками, нотаріуси направляли до ДП «НАІС» письмові повідомлення щодо анулювання невикористаних спеціальних бланків нотаріальних документів.

У листі від 19.05.2022 Мін’юст роз’яснив, що нотаріуси, які повернулися на робочі місця, повинні перевірити такі бланки (їх серії і номери), та можуть використовувати їх, якщо бланки не були втрачені, викрадені, не є дефектними, зіпсованими або пошкодженими.

Для цього до регіональної філії ДП «НАІС» необхідно надіслати скріплений підписом і печаткою нотаріуса лист з проханням розблокувати придатні для подальшого використання спеціальні бланки нотаріальних документів із зазначенням їх серій та номерів.

Кольорову скановану копію такого листа слід направити на електронну пошту inbox@nais.gov.ua, а його оригінал — засобами поштового зв’язку.

Найповніша інформаційна база для юристів стає більш вигідною. Оплатіть «ІПС-Юрист» на 12 місяців — отримайте знижку 20 %. Усе законодавство й судова практика, моніторинг змін й аналітика від експертів.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.