Як порахують зарплату керівникам держпідприємств служби статистики?

Затверджено механізм розрахунку розміру посадового окладу керівників державних підприємств Державної служби статистики.

Відповідне Положення затверджено наказом Мінекономрозвитку від 15 березня 2018 року № 349, який набрав чинності 24 квітня 2018 року.

Для розрахунку використовуються дані фінансової та статистичної звітності за останній звітний рік. Оклад розраховується шляхом множення мінімального посадового окладу працівника основної професії держпідприємства, встановленого в колективному договорі, на коефіцієнт кратності, що застосовується для визначення максимально допустимого розміру посадового окладу керівника підприємства, та зважений коефіцієнт відповідності.

Коефіцієнт кратності визначається шляхом перевірки відповідності фактичних значень показників середньооблікової чисельності працівників в еквіваленті повної зайнятості за рік, вартості активів підприємства та чистого доходу від реалізації товарів (робіт, послуг) (далі — показники) до їх значень згідно з Показниками для визначення розміру посадового окладу керівника підприємства, заснованого на державній, комунальній власності.

Зважений коефіцієнт відповідності визначається шляхом підсумовування питомої ваги співвідношення фактичних показників до їх значень згідно з Показниками.

Посадовий оклад керівника підприємства може бути збільшено у разі зростання коефіцієнта відповідності або підвищення мінімального посадового окладу (ставки) працівника основної професії.

Одночасно встановлено наступні винятки, коли посадовий оклад не може переглядатись у більшу сторону:

— погіршення фінансово-господарського стану підприємства порівняно з попереднім звітним роком за основними фінансовими показниками;

— заборгованості з виплати заробітної плати;

— заборгованості до державного, місцевого бюджетів чи цільових фондів;

— виявлення під час проведених контрольних заходів та аудитів порушень фінансово-господарської діяльності.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.