Як припинити нотаріальну діяльність в умовах воєнного стану

Нотаріальна палата інформує, що у зв’язку з військовою агресією рф проти України частина робочих місць приватних нотаріусів України опинилася на території активних бойових дій або в тимчасовій окупації чи оточенні, в результаті чого знищено/пошкоджено приміщення, відсутня можливість передати архів. Такі обставини створюють постійний ризик для життя нотаріусів, а також неможливість повноцінного здійснення нотаріальної діяльності на таких територіях.

Мін’юст зауважив, що приватний нотаріус має право припинити свою приватну нотаріальну діяльність в одному нотаріальному окрузі та, відповідно, зареєструвати її в іншому нотаріальному окрузі на підставі письмової заяви про припинення нотаріальної діяльності. Така заява може бути подана відповідному територіальному органу Міністерства юстиції в паперовій формі особисто, надіслана поштою або на електронну адресу.

Відповідні роз’яснення надано в листі Мін’юсту № 42588/37.1/32-22.

Зокрема, зазначається, що у разі втрати або пошкодження свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю, особа, яка бажає зареєструвати приватну нотаріальну діяльність, може звернутися до Міністерства юстиції України для отримання повторного свідоцтва.

Договірна робота з CONTRACTUM у LIGA360 стає ще зручнішою. Відтепер користувачі можуть створювати власні шаблони договорів, або максимально адаптувати готові шаблони до власних потреб. Дізнайся більше за посиланням.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.