Як захистити свою землю від шахраїв?

Мін’юст у рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО» представив черговий відеоролик на тему «Право власності на землю».

Українцям, у яких є земельні паї або ділянки, розповіли, як захистити свої права і не стати заручниками шахраїв.

При державній реєстрації земельної ділянки їй обов’язково приcвоюється унікальний кадастровий номер та зберігається за нею протягом усього часу існування. Система кадастрової нумерації земельних ділянок є єдиною на всій території України.

Кадастровий номер скасовується лише у разі скасування держреєстрації земельної ділянки. Зміна власника або користувача земельної ділянки, зміна відомостей про нього не можуть бути підставою для скасування кадастрового номера. Скасований кадастровий номер земельної ділянки не може бути присвоєний іншій земельній ділянці.

Також пояснюється, які права має власник земельної ділянки при укладенні договору оренди.

Договір оренди землі укладається у письмовій формі та за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально. Договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором.

Зверніть увагу, що убезпечити свою землю можна контролюючи реєстраційні дії щодо свого майна. У цьому Вам допоможе SMS-маяк Земля, який забезпечує інформування про початок і хід реєстраційної процедури щодо земельних ділянок, а перевірити інформацію про свого контрагента Ви можете, зареєструвавшись у системі перевірки і моніторингу бізнес-партнерів CONTR AGENT. Сервіс дозволяє здійснити пошук інформації про Ваших партнерів — як фізичних, так і юридичних осіб.

Нагадаємо, Мін’юст раніше роз’яснив правила обміну сертифікату на земельний пай, а також зміни цільового призначення земельної ділянки.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *