Які медпослуги пацієнтам з травмами надаються безкоштовно: НСЗУ

В Національній службі здоров’я України розповіли, на яку безоплатну медичну допомогу може розраховувати пацієнт, який травмувався.

    На екстрену медичну допомогу. Вона є безоплатною для пацієнта. Зокрема, на місці події: на вулиці, вдома, у громадських місцях, на виробництві, в різноманітних установах. Щоб отримати таку допомогу пацієнту не потрібна декларація з лікарем чи направлення від нього.

    На амбулаторну допомогу. Якщо госпіталізація не потрібна, пацієнт отримує медичну допомогу в межах пакету «Амбулаторна спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога». Звертатись до сімейного лікаря за направленням до травматолога на етапі отримання першої невідкладної допомоги не потрібно.

Зазначається, що амбулаторний пакет медичних послуг покриває проведення діагностики захворювань, а також лікування травм та наступну реабілітацію, які не потребують госпіталізації пацієнта в лікарню для цілодобового нагляду. Це та допомога, яку пацієнт отримує від лікарів вузької спеціалізації. Таких як, наприклад, хірург чи отопед-травматолог та інші. Це також виконання ними лікувальних процедур або малих хірургічних втручань, проведення досліджень та обстежень пацієнта в амбулаторних умовах, а також лікування в умовах денного стаціонару.

    На стаціонарну медичну допомогу.

Якщо пацієнта з травмою госпіталізували, то в безоплатний пакет з надання медичної допомоги в стаціонарі медзакладу включено:

– інструментальні та лабораторні обстеження;

– надання медичної допомоги, направленої на полегшення, зняття чи усунення симптомів і проявів захворювання, нормалізацію порушених процесів життєдіяльності тощо;

– проведення хірургічних операцій з забезпеченням анестезії та післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення і подальша медикаментозна терапія;

– цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;

– медична реабілітація в гострому періоді.

В службі зазначили, що за їх підрахунками держава виділяє у вигляді страхового фінансового пакету пацієнту з травмою:

– на лікування переломів кісток, черепа, хребта, чи кісток тулуба – 8 000 грн;

– на операції на кістково-м’язовій системі – 7 356 грн.

    Крім того, в НСЗУ розповіли, що якщо після травми пацієнт потребуватиме тривалої реабілітації, то це також передбачено Програмою медгарантій в межах пакету “Медична реабілітація дорослих та дітей від 3-х років з ураженням опорно-рухового апарату”.

НСЗУ оплачує послуги з медичної реабілітації як в умовах стаціонару, так і на амбулаторному рівні пацієнтам у підгострому та відновному періодах.

Зазначається, що в рамках Програми медичних гарантій пацієнт отримує безоплатно наступні основні послуги з медичної реабілітації:

– огляд та консультації;

– формування індивідуальної програми реабілітації;

– моніторинг стану пацієнта;

– консультації лікарів інших спеціальностей;

– послуги з медичної реабілітації;

– навчання пацієнтів/родини/доглядачів особливостям догляду за людиною, запобіганню можливих ускладнень та дотриманню рекомендацій.

Спробуйте створити свій власний інфорпростір в екосистемі LIGA360. Власна стрічка новин і моніторинг з понад 1835 медіа, 20 телеканалів, 15 радіостанцій, 1 800 інтернет та друкованих ЗМІ. Обирайте, що читати саме вам! Спробувати LIGA360 Замовте безкоштовний повний тестовий доступ на 4 доби до LIGA360 за посиланням.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.