Якщо «Газпром» не погодиться продавати газ за старою ціною, Україна піде до суду

Уряд України і НАК «Нафтогаз України» прийняли рішення про початок процедури подачі судового позову на російську компанію «Газпром». Сьогодні російському монополістові відправлено передарбітражна нота, повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Він відмітив, що питання подальшої процедури двосторонніх стосунків з російським «Газпромом» обговорювалося під час сьогоднішнього засідання СНБО.

«Впродовж 30 днів, відповідно до умов контракту, російський монополіст зобов’язаний дати чітку відповідь з декількох питань. Перший з них — питання ціни на газ. Ми наполягаємо на тому, що ціна, встановлена для України, починаючи з поточного року, є ринковою, і ми наполягаємо на продовжені цієї ціни»— відмітив Прем’єр-міністр.

Арсеній Яценюк нагадав позицію державної компанії НАК «Нафтогаз України» з цього питання: «Ми направили декілька повідомлень російського монополіста «Газпрому» з приводу того, що Україна готова платити за російський природний газ ціну, яка була надана Україні починаючи з 2014 р., а саме 268 доларів за тисячу кубічних метрів газу».

У тому випадку, якщо «Газпром» дасть позитивну відповідь на продовження ціни, яка була встановлена з початку поточного року, і підпише відповідно угоду, Україна невідкладно погасить борг у розмірі 2,2 млрд. доларівсформований в основному попереднім урядом.

По словах А. Яценюка, російський монополіст також повинен дати відповідь на питання відносно ряду положень газового контракту : «Україна вимагає невідкладного їх перегляду«.

Українська сторона пропонує російському «Газпрому» зустрітися на нейтральній території — не в Москві, а в Лондоні — для обговорення передарбітражної претензії української сторони.

Якщо впродовж 30 днів відповідні домовленості не будуть досягнуті, це означає, що з передарбітражного врегулювання ми переходимо в судовий розгляд суперечки з російським «Газпромом», підкреслив Прем’єр-міністр.

Ми вважаємо нашу позицію законною, сильною. Український уряд чітко задекларував: ми боротимемося за наші національні права і національні інтереси усіма законними методами. Основний законний метод — це суд в Стокгольмі, сказав Арсеній Яценюк.

Джерело: Урядовий портал.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *