Уряд схвалив законопроєкт про розширення повноважень АРМА

Уряд схвалив законопроєкт про розширення повноважень АРМА

Уряд схвалив законопроєкт про розширення повноважень АРМА

Уряд погодив та вніс на розгляд Верховної Ради України законопроєкт про внесення змін до статті 21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» (АРМА).

Законопроєкт спрямований на розширення повноважень АРМА та розблокування повноцінного управління активами.

Голова АРМА Дмитро Жоравович зазначив, що багато важливих активів, які могли б приносити значні доходи державі, фактично позбавлені перспектив повноцінного управління з боку суб’єктів господарювання, котрі не контролюються власниками таких активів або пов’язаними з ними особами.

Чинною редакцією Закону України «Про АРМА» передбачено, що під час здійснення повноважень власника акцій, або корпоративних прав у вищих органах управління відповідної юридичної особи, відібраний АРМА управитель зобов’язаний погоджувати свої дії з власником вказаних активів.

У випадку з арештованими акціями ПрАТ «Газтранзит» АРМА вимушено витратило час та бюджетні кошти лише на доказування в суді прав на управління цим активом. Відібраний Агентством на конкурсі управитель зазначеними акціями не має змоги приймати рішення про розподіл дивідендів на користь держави, внаслідок чого державний бюджет щорічно втрачає сотні мільйонів гривень доходу.

Нагадаємо, 21 жовтня Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт, відповідно до якого АРМА може отримати розширений доступ доінформаційних джерел, що, в свою чергу,  сприятиме ефективності пошуку активів.

 

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *