Уряд змінив порядок імпорту будівельної продукції для повоєнної відбудови

Уряд змінив порядок імпорту будівельної продукції для повоєнної відбудови

Уряд змінив порядок імпорту будівельної продукції для повоєнної відбудови

Ярослава Лаган, адвокат ЮК ADER HABER

Новини для імпортерів та виробників будівельних виробів: Уряд спростив порядок імпорту будівельної продукції. Відповідні зміни були внесені Кабінетом Міністрів України до Технічного регламенту будівельних виробів (продукції).

Технічний регламент — це документ, в якому описані характеристики тієї чи іншої продукції, або вимоги до її виробництва, позначень, пакування, маркування тощо, дотримання яких є обов’язковим для того, щоб продукція безперешкодно ввозилася і реалізовувалася на території України.

Часто технічні регламенти не містять прямих вимог безпосередньо до характеристик продукції, ці характеристики містяться у відповідних державних стандартах, а Технічний регламент описує, які процедури необхідно здійснити виробнику або імпортеру для підтвердження відповідності цим стандартам.

Технічний регламент в такому випадку містить відповідь на питання: чи достатньо виробнику або імпортеру просто задекларувати відповідність товару вимогам до його якості, або ж таку відповідність повинен підтвердити акредитований в Україні орган оцінки відповідності, видавши сертифікат відповідності на продукцію. Саме така ситуація має місце у випадку з Технічним регламентом будівельних виробів (продукції).

Відповідно до змін до Технічного регламенту на період військового стану та протягом наступних 90 календарних днів після його завершення:
  • імпортерам дозволяється ввозити будівельну продукцію з країн–членів ЄС без сертифікації, а лише на підставі декларації показників будівельних виробів (продукції) – документу, який самостійно видає іноземний виробник на підтвердження відповідності якості продукції вимогам європейського законодавства. Така декларація може бути складена мовою оригіналу, але при цьому супроводжуватися копією державною мовою.
  • якщо внутрішній виробник не може провести оцінку відповідності із застосуванням процедур, визначених Технічним регламентом (наприклад, провести сертифікацію), такий виробник за погодженням з Мінрегіоном може використати іншу процедуру, передбачену законодавством та доступну йому в умовах, що склалися.

Таким чином, Уряд для пришвидшення відбудови пошкоджених об’єктів спростив процедури оцінки відповідності будівельних виробів — очікується, що такий крок пришвидшить імпорт будівельних виробів з-за кордону та вихід на ринок вітчизняних. А отже, допоможе Україні у нелегкій справі повоєнної відбудови.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.