«Усі підставляли одне одному не тільки плече, але і спину» — Євген Грушовець, партнер Ario Law Firm, адвокат

«Усі підставляли одне одному не тільки плече, але і спину» — Євген Грушовець, партнер Ario Law Firm, адвокат

До 24 лютого 2022 року Євген Грушовець був партнером Ario Law Firm, очолював департамент захисту в кримінальних провадженнях.  Наразі його посада не змінилася, але змінилися, а точніше, розширилися пріоритети. Про юридичну практику під час війни та про участь в обороні України Євген Грушовець розповів «Юридичній практиці».

Щодо війни та військового досвіду

Військового досвіду не мав, але в мене є знайомі (аеророзвідники-«підпалювачі»), які ще з 2014 року захищали Україну на Сході. Коли почалася широкомасштабна війна, ми згуртували наші зусилля для спільної перемоги.

26 лютого я отримав свій перший автомат. 27-го роздобули ріжки до нього, а потім вже гранати, цинки з патронами, броньоване авто.  Все фактично – з «передку», адже в ТрО  на той момент забезпечення було слабеньке.

Але головне, що в мене з’явилося у ці найважчі дні, – це нові знайомства зі справжніми патріотами, які залишились поряд із Києвом і боронили його. Дуже приємно було бачити адвокатів, прокурорів і  детективів із мирного життя, які взяли до рук зброю, щоб захищати рідне місто. Це було таке єднання! Усі підставляли одне одному не тільки плече, але і спину, бо це – наш свідомий вибір.

«Усі підставляли одне одному не тільки плече, але і спину» — Євген Грушовець, партнер Ario Law Firm, адвокат

Щодо клієнтів

24 лютого ми з командою мали летіти в Грузію до нашого клієнта Міхеіла Саакашвілі, але, як розумієте, ця подорож відклалася на невизначений строк. Проте квитки не здали, адже впевнений, що обов’язково полетимо після нашої перемоги.

Я і зараз залишаюся на зв’язку з багатьма нашими клієнтами. І це не просто спілкування. Ми отримуємо від них колосальну підтримку та допомогу для фронту, для наших бійців, для нашої аеророзвідки. Я дуже пишаюся нашою з ними кооперацією як за мирних часів, так і зараз. Це не просто клієнти. Це справжні друзі та патріоти.

Щодо військових буднів

Інколи я ловив себе на думці, що мій графік життя майже не змінився. Зранку і до вечора знову не буваєш вдома, поруч «підозрювані». Так, двоє наших клієнтів разом зі мною в одному батальні захищають Україну. До речі, одного з них звільнили із СІЗО на початку березня. Це була ще та епопея.

Під час оборони столиці я познайомився з артилеристами. Тепер допомагаємо їм у гарячих точках, адже саме артилерія відіграє одну з ключових ролей у цій війні. І ми працюємо на те, щоб вони бачили, куди стріляти, і головне – влучали в цілі.

«Усі підставляли одне одному не тільки плече, але і спину» — Євген Грушовець, партнер Ario Law Firm, адвокат

Щодо юридичної практики на війні

Юридичні знання знадобились навіть на війні. Було декілька разів, коли мене хотіли заарештувати і навіть вдягнули кайданки. Перший раз, коли в клієнта, якого я щойно забрав із СІЗО, не було документів. Тоді подумали, що ми — ворожа ДРГ. Другий раз, коли я відмовився виконувати недоречну вимогу одного бійця з ТрО. Він навіть моє посвідчення адвоката зламав, але коли оцінив ризики, вибачився і зробив його копію.

Так, усі навколо знають, що я адвокат. Ба більше, я їм кажу: «Якщо погано будете працювати на перемогу, то я не зроблю знижки на свої послуги».

При цьому, коли є час, я продовжую консультувати клієнтів.

Команда кримінальної практики Ario Law Firm також працює, хоча в обмеженому складі, адже частина наших юристів боронять Україну в лавах ЗСУ.

Та команда кримінальної практики, яка працює в тилу, наразі допомагає органам слідства щодо фіксації злочинів росіян.  До речі, разом із представниками ЗМІ нам вже вдалося задокументувати деякі епізоди і навіть виявити безпосередньо самих злочинців.

 

Від редакції: Проєкт «Юристи в армії» — історії правників, які, незалежно від посад та регалій, взяли зброю до рук та стали на захист України. Ми переконані, що кожен, хто щось робить на користь української перемоги — на передовій чи в тилу, — по-своєму борець за незалежність України. Ми поважаємо кожну працю, яка наближає Україну до перемоги. Ми переконані, що юристів, які взяли зброю до рук, десятки, а може, й сотні. Ми будемо вдячні нашим читачам за інформацію про правників, які можуть стати героями рубрики «Юристи в армії».

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.